Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Komerciniai bankai. Komercinių bankų veikla Lietuvoje

Komerciniai bankai. Komercinių bankų veikla Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Veikiantys komerciniai bankai Lietuvoje: AB Bankas "Hansabankas", AB bankas "NORD/LB Lietuva", AB bankas "Snoras", AB PAREX BANKAS, AB Šiaulių bankas, AB Ūkio bankas, AB VB būsto kreditų ir obligacijų bankas, AB Vilniaus bankas, UAB Sampo bankas, UAB Medicinos bankas. Komercinių bankų tipai. Bankų veiklos konkurencinė aplinka. Tarpbankiniai atsiskaitymai. Bankų funkcijos: Atsiskaitymai, Vekseliai, Indosamento, Bankinis akceptas, Akredityvų finansavimas, Bankų mokėjimo kortelės, Kortelių tipai, Indėlių priėmimas, Kreditavimas, Kreditavimo reikšmė, Faktoringas, Forfeitingas, Komercinių bankų kontrolė, Banko organizavimas, Komercinių bankų veiklos kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Bankai (it. banco-stalas) – specialios ekonominės institucijos, telkiančios laikinai esančias lėšas ir santaupas, teikiančios kreditus, tarpininkaujančios atsiskaitymuose, leidžiančios apyvarton pinigus, vertybinius popierius, atliekančios su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas (1 šaltinis, 6psl.). Bankas parduoda pinigus paskolų pavidalu, kurios sudaro didžiausią bankų turto dalį. Taigi, bankas yra vienintelis kreditorius, vykdantis kredito operacijas.
Lietuvos bankininkystė dar jauna, palyginti su išsivysčiusiomis finansų rinkos šalimis, kurios jau turi šimtametines bankininkystės tradicijas. Lietuvai žengiant rinkos ekonomikos keliu, vis kūrėsi ir žlugo komerciniai bankai, išliko tik stipriausieji. Rinkos ekonomika atmetė tuos, kurie nesugebėjo žaisti pagal taisykles. Stipriausieji bankai užima jiems skirtą vietą rinkos ekonomikoje: finansinis kapitalas, laisvas viename individualiame ūkyje, bankų gali būti panaudotas kitame ar perkeltas iš vienos ūkio šakos į kitą.
Nuo bankų prasideda valstybė, todėl būtina sukurti modernią bankininkystės sistemą. Lietuvoje vienas iš didžiausių ekonominių rūpesčių – stabili ir patikima bankų sistema, nes iš to, kaip ji funkcionuoja, galima spręsti apie visos šalies ekonomikos būklę. Manoma, kad ten kur stiprūs bankai, stipri ir ekonomika. Komercinių bankų reikšmė šalies ūkio plėtrai atsiskleidžia per pagrindines jų funkcijas. Tarpukario Lietuvos bankininko V. Jurgaičio teigimu, bankai "yra ne tik ūkio širdis, jie yra ir ūkio smegenys", "iš vienų traukiantys pinigus tam, kad juos vėl vienu nustatytu planu pateiktų kitiems, kurie yra tų pinigų reikalingi produktingam gamybos darbui".
Iš šių apibūdinimų galime spręsti, kokie svarbūs ir reikalingi yra šalies ūkiui bankai, vaidinantys strateginį vaidmenį ekonomikoje, be kurių būtų neįmanoma spręsti visuomenės raidos ūkinių problemų.
Ekonominei sistemai tolydžiai plėtojantis, finansų mechanizmas darėsi vis sudėtingesnis, kreditiniai sandoriai nepaprastai išplito ir dabar dauguma įvairių dydžių sandėrių vyksta per bankus. Bankas – finansų institucija, priimanti indėlius iki pareikalavimo ir teikianti komercines paskolas. Kitaip tariant, bankai yra sankcionuota indėlių priėmimo įstaiga, gaunanti piniginius indėlius iš asmenų bei visuomeninių ar kitokių įstaigų ir įsipareigojanti juos grąžinti indėlininkui pateikus reikiamą dokumentą. Bankai yra komercinės įstaigos, kurios gauna pelną už nenaudojamų indėlių įsiskolinimą tiems, kuriems reikia skolintis, o už paslaugą dažniausiai ima tam tikrą sumą.
Bankai tvarko šalies mokėjimo sistemą ir teikia įvairias paslaugas, susijusias su vertybiniais popieriais, investicijom, valiutų konvertavimu, vertybių saugojimu, konsultacijų teikimu ir t.t.
Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialinių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus. Bankų veiklos esmę atspindi ekonomikoje vykdomos jų funkcijos. Tai yra finansinės institucijos, kurių veiklos objektas yra pinigai ir jiems prilygintos likvidžios priemonės – kvazipinigai.
Darbo tikslas: išanalizuoti komercinių bankų veiklą ir jų funkcijas Lietuvoje.
Uždaviniai:
• Susipažinti su komerciniais bankais, jų veikla ir funkcijomis Lietuvoje.
• Analizuoti teorijas, susijusias su komerciniais bankais.
Tyrimo objektas: veikiantys, licenciją turintys komercinai bankai Lietuvoje.
Tyrimo metodas: mokslinių knygų, dokumentų ir metinės ataskaitos analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis46.93 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komerciniai bankai. Komerciniu banku veikla Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą