Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Bankai ir parabankai

Bankai ir parabankai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bankai. Bankų esmė ir jų vykdymo funkcijos. Pagrindiniai bankų veiklos principai ir klasifikacija. Parabankai. Specializuotos institucijos. Pašto sistema. Išvados.

Ištrauka

Gerai funkcionuojanti finansų sistema – tai rinkos ekonomikos pagrindas. Iš jos galima spręsti apie šalies ekonominę būklę. Svarbi šios sistemos dalis yra stabili bankų sistema. Lietuvos kredito sistema sudaro: bankai ir parabankai.
BANKAI – tai specialūs ekonominiai institutai, teikiantys laikinai laisvus pinigus, teikiantys kreditą, tarpininkaujantys piniginiuose atsiskaitymuose leidžiantys į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atliekantys su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas.
PARABANKAI - artimos bankams, kvazibankinės institucijos. Parabankinės institucijos atlieka vieną ar kelias banko operacijas. Tai yra specializuotos institucijos.
Skirtumas tarp bankų ir parabankų yra sąlyginis ir tai dažnai nulemia priimti įstatymai.

BANKAI – tai specialūs ekonominiai institutai, teikiantis laikinai laisvus pinigus, teikiantys kreditą, tarpininkaujantys piniginiuose atsiskaitymuose leidžiantys į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atliekantys su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Priimdami indėlius, depozitus, duodami paskolas ir atlikdami atsiskaitymų operacijas bankai kontroliuoja ir veikia tam tikrus ūkio procesus. Bankų, kaip finansų tarpininkų, veiklos ypatumas tas, kad pagrindinį išteklį – pinigus – jie ne įsigija, juos taupytojai - tarpininkai perleidžia teisę laikinai juos valdyti. Bankai indėlių įstaigos, kurių pagrindinės funkcijos yra saugoti indėlius ir pinigus, bet jas skolinti. Tačiau bankai teikia ir daug kitokių paslaugų. Bankai tai kanalas, jungiantis tuos, kurie susitaupo ateičiai, su tais, kuriems pinigų trūksta dabar.
Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialinių vertybių. Bankai aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus. Bankai yra finansinės institucijos, kurių veiklos objektas yra pinigai ir jiems prilygintos likvidžios priemonės – kvazipinigai. Siaurąja prasme pinigai suprantami kaip grynieji (banknotai, monetos, taurieji metalai) ir tie pinigai, kurie yra banko sąskaitose – buhalteriniai pinigai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis22.16 KB
AutoriusSilva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankai ir parabankai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą