Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos banko funkcijos bei jų raida

Lietuvos banko funkcijos bei jų raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinės bankų sistemos susikūrimo ištakos, Lietuvos Banko atkūrimas. Lietuvos Banko pagrindinis tikslas ir misija. Lietuvos Banko teisinis statusas ir organizacinė struktūra, valdymas ir jo struktūriniai padaliniai (valdybos schema). Lietuvos Banko pagrindinės funkcijos: Pinigų politika ir jos raida; Užsienio atsargų valdymas ir raida; Lietuvos banko iždo agento veikla ir raida; Kredito įstaigų priežiūra ir raida; Pinigų išleidimas ir išėmimas iš apyvartos; Tarpbankinė atsiskaitymų sistema ir jos raida. Lietuvos centrinės bankininkystės konvergencija stojant į Europos Sąjungą. Išvados.

Ištrauka

Centriniai Bankai – viena iš svarbiausių šiuolaikinės ekonomikos institucijų.
Šį svarba lemia ir nuolatinį visuomenės dėmesį, nuomonių įvairovė ir aštrias diskusijas ne tik dėl centrinių bankų vaidmens, bet ir dėl pačios jų būtinybės.
Centrinio banko funkcijos, susijusios su ekonomikos reguliavimu, tapo svarbiausios. Tai pirmiausia - pinigų politikos vykdymas ir bankų banko funkcija. Šios funkcijos pavertė centrinį banką nacionalinės bankų sistemos centru.
Nacionaliniai pinigai, šalių centriniai bankai ir bankų sistemos - tai valstybės ekonominio savarankiškumo pamatas ir ūkio politikos svertas. Kadangi Nepriklausomos Lietuvos valstybės gyvenimą 1940 m. nutraukė Tarybų Sąjungos okupacija, Lietuvos ūkis ilgiems dešimtmečiams buvo inkorporuotas į socialistinio ūkininkavimo sistemą, o iš Lietuvos banko istorijos buvo išbraukta net dviejų kartų centrinės bankininkystės evoliucija.
Šio kursinio darbo tikslas – aprašyti svarbiausios Lietuvos šiuolaikinės ekonomikos institucijos, Lietuvos Banko, atkūrimo ir vystymosi etapus iki šių dienų. Išaiškinti, kuo vadovavosi bankas ir kokia veikla vykdė, siekdamas savo pagrindinio tikslo – pinigų stabilumo, o dabar, stojant ant įstojimo į Europos Sąjungą ribos, to pagrindinio tikslo esmės pasikeitimo į kainų stabilumą. Išnagrinėti Lietuvos banko pagrindines vykdomas funkcijas ir susekti jų raidą nuo Lietuvos Banko atgimimo Nepriklausomoje Lietuvoje iki šiandienos.
Pagrindiniai šio darbo uždaviniai – atskleisti Lietuvos Banko funkcionavimo būtinumą ir kiekvienos jo funkcijos atskirai gyvybiškai svarbų vaidmenį šalies ekonominiame ir finansiniame gyvenime.
Lietuvos banko pagrindinių funkcijų raidos tyrimas buvo atliekamas nagrinėjant kasmet skelbiamas Lietuvos banko finansines, metų ataskaitas, pagrindinius banko veiklos rodiklius, finansinių rinkų apžvalgą.
Kursinio darbo pabaigoje analizuojama aktualiausia šių dienų Lietuvos Banko tema - tai Lietuvos banko statuso pasikeitimas ir nepriklausomumo svarbos aspektai konverguojantis į Eurosistemą.

Dabartinėmis dienomis galima pagrįstai didžiuotis ne tik garsia banko veikla tarpukario metais, bet ir jo dabartine sėkme. Daugiau kaip dvylika metų einant valstybingumo atkūrimo ir įtvirtinimo keliu, atkurto Lietuvos banko veikla buvo plėtojama nuosekliai, kryptingai bei patikimai, todėl šiandien turime visavertį, nūdienos reikmes atitinkantį modernų centrinį banką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-18
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis63.07 KB
Autoriusolga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banko funkcijos bei ju raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą