Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Bankininkystė Lietuvoje

Bankininkystė Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įžanga. Bankininkystės raida Lietuvoje. Komerciniai bankai. Bankų funkcijos. Pagrindiniai bankų veiklos principai. Svarbiausieji komerciniai bankai. Komercinių bankų veiklos indikatoriai. Komercinių bankų turtas ir jo dinamika. Banko balanso vertikali analizė. Banko balanso horizontali analizė. Išvados. Priedai (1). 2004-2005 metai.

Ištrauka

Bankininkystė Lietuvoje, kuo toliau tuo labiau tampa mūsų kasdienybės dalimi. Techninių ir ryšių priemonių pagalba mes patys esama ne tik aktyvūs bankininkystės vartotojai, bet ir dalyviai. Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialinių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjekus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus. Bankas yra finansinis tarpininkas, teikiantis daugumą kreditinių finansinių paslaugų. Klasikinės banko operacijos yra lėšų pritraukimas per atsiskaitomąsias sąskaitas ir terminuotus indėlius, tai yra lėšų panaudojimas kreditams, kreditų suteikimas, taip pat atsiskaitymų organizavimas.
Kursinio darbo tiklas: susipažinti su bankininkyste Lietuvoje.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti bankininkystės raidą Lietuvoje.
2. Sužinoti, kas tai yra komerciniai bankai.
3. Apžvelgti svarbiausius komercinius bankus Lietuvoje.
4. Susipažinti su komercinių bankų veiklos rodikliais šiandien.
5. Išanalizuoti komercinių bankų turtą bei jo dinamiką.
Siekiant darbo tikslų naudojami finansinės, matematinės, statistinės, grafinės analizės metodai.
Vertinant banko ūkinę – finansinę būklę įvertinama kaip bankas atitinka teisės aktuose nustatytus reikalavimus reguliuojančius banko kapitalą, turto likvidumą, paskolų teikimą. Atliekant šią darbo dalį taikomas rodiklių apskaičiavimo aprašymo metodas ir banko finansinėse ataskaitose pateiktų atitinkamų rodiklių dydžių palyginimas su nustatytais reikalavimais.
Analizuojant banko turtą, įsipareigojimus ir nuosavą kapitalą atliekama banko balanso vertikali ir horizontali analizė, kurios parodo banko turto, įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo apimtis bei jų kitimo tendencijas santykiniais ir absoliučiais dydžiais.
Apskaičiuojant banko veiklos analizės rodiklius bei ruošiant atitinkamų rodiklių lenteles pagrindinė naudojama priemonė buvo kompiuterinė programa "MS Excel", kurios pagalba pasiekiamas rezultatų tikslumas.
Pasirenkant bankų veiklos analizėje taikomus metodus bei priemonės siekiama objektyviai parodyti veiklos aspekto būklę bei šios būklės priežastis taip paruošiant pagrindą išvadoms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis78.8 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankininkyste Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-08-25 IP: 84.240.41.193
    x sako

    pusiau nieko

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą