Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Finansavimo teisiniai santykiai pagal faktoringo sutartį

Finansavimo teisiniai santykiai pagal faktoringo sutartį

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Faktoringo samprata. Faktoringo operacijos. Tylusis ir atvirasis faktoringas. Įmonės, teikiančios faktoringo paslaugas Lietuvoje. Faktoringo sutartis Lietuvoje. Šalys. Bendrosios Faktorizavimo sąlygos. Faktoringo limitas ir pirkėjo limitas. Sąskaita. Sąskaitų apmokėjimas. Laidavimas. Faktoriaus teisės ir pareigos. Pardavėjo teisės ir pareigos. Bendri veiksmai. Pirkėjo reklamacijos. Ypatingos sąlygos. Faktoringo termino pratęsimas ir nutraukimas. Šalių tarpusavio santykiai vykdant tolesnį perleidimą. Kitos sutarties sąlygos. Faktoringo sutarties galiojimas. Trūksta apyvartinių lėšų – rinkitės faktoringą. Pagrindiniai faktoringo privalumai prekybos partneriams. Pagrindinės faktoringo sąlygos. Faktoringo operacijų tipai. Faktoringo schema. Kaip veikia faktoringas. Eksporto faktoringas. Faktoringo rūšys. Faktoringo kaštai. Kiek kainuoja faktoringas. Faktoringas ar kreditų draudimas. Faktoringo privalumai. Naujausi pakeitimai dėl faktoringo sutarties įstatyme. Išvados.

Ištrauka

Bankininkystė atsirado jau gilioje senovėje.Pinigus skolinančių ir užsienio valiutą keičiančių būta jau babilone 2000 metų preiš mūsų erą, Graikijoje, Romoje.Pirmieji bankai atsirado Lombardijoje,ir nuo tada vartojama lombardo sąvoka.Bankininkystė yra sena veiklos rūšis. Paskolas teikiantys bei užsienio valiutas keičiantys bankai jau egzistavo jau senovės Babilonijoje ir antikinėse civilizacijose, o šiuolaikinė bankininkystė prasidėjo jau nuo renesanso laikų Italijoje. Plečiantis pramoninei prekybai, bankinių operacijų mastai labai išaugo.Bankininkystė išsivystė iki labai aukšto lygio.Šiuo metu bankai atlieka įvairiausių funkcijų,prie jų yra susikurusios nebankinės institucijos-parabankinės sistemos institucijos.Parabankinės sistemos institucijų nomenklatūra yra labai plati, labai dažnai bankai yra tiesioginiai jų savininkai, akcininkai.Tai yra lizingo firmos,faktoringo firmos, lombardai, kredito unijos,fondai ir daugelis kitų.Taigi faktoringo firmos perima kitų firmų įsipareigojimus, dažnai juos apdrausdamos, pavyzdžiui perima pirkėjo įsipareigojimus ir iš anksto sumoka už pagamintą įmonės produkciją.
Istoriškai faktoringo operacijos atsirado, vystantis komerciniam kreditui, kurį suteikia pardavėjas pirkėjui, atidėdamas mokėjimo terminą už parduotas prekes. Palaipsniui į šiuos santykius tarp pirkėjo ir pardavėjo įsiterpė tarpininkai – faktoringo įmonės.
Tarptautinės prekybos augimas pastaraisiais metais paskatino atsirasti ir plėtoti naujas prekybos finansavimo priemones.Viena iš jų faktoringas, taikomas finansuojant prekybos asociacijas tiek tarp tos pačios šalies įmonių, tiek tarptautiniu mastu.Lietuvoje faktoringo paslugos pradėtos siūlyti vos prieš kelerius metus ir kasmet vis populiarėja.
Faktoringas yra palyginti nauja finansavimo paslaugų rūšis taikoma pirmiausia smulkioms ir vidutinėms įmonėms bei visoms kitoms įmonėms, kurias teikia firmos faktoriai ( faktoringo firmos) arba bankai bei bankų padaliniai. Dažniausiai faktoringo firmos būna glaudžiai susijusios su bankais arba jas steigia kaip dukterines firmas. Faktoringo principas yra tas, kad firma faktorius perima visas savo kliento ( prekių pirkėjo ar pardavėjo ) skolas, įsipareigojimus ir per 2-3 dienas sumoka avansą, kuris sudaro nuo 70 iki 90% reikalaujamų lėšų, o likutis 10-30% lėšų sumokama, kai gaunama apmokėta sąskaita. Tokia paslaugų rūšis dažniausiai taikoma eksporto importo operacijose, kai reikia turėti pakankamą apyvartinį kapitalą. Tokia paslaugų rūšis padidina firmos mokumą, likvidumą, kurio lygis rodo, kad įmonė yra pajėgi, greitai auga ar perspektyvi. Augant įmonės apyvartai, laiku apmokamos tiekėjų sąskaitos, laiku sumokamas darbo užmokestis, firma savo partneriams ir klientams sumoka tuo pačiu laiku kaip ir jos konkurentai, neprarasdama prestižo. Tokia firma ateityje gali tikėti tam tikrų nuolaidų, nes tiekėjui sumažėja rizika dėl klientų nemokumo. Nuolaidų gali būti įvairių ( apie 40 rūšių ), bet populiariausia daugelyje Europos šalių yra "skonto" nuolaida už skubų apmokėjimą. "Skonto" taikoma apmokant per 5 – 10 dienų ir ji sudaro dažniausiai 3% nuo kontrakto apimties. Tai yra įmonei naudinga. Be to firmos greičiau susigrąžina investuotas lėšas. Faktoringas vykdomas pagal faktoringo sutartis už atitinkamus komisinius.
Faktoringas suteikia galimybę išplėsti verslą, subalansuoti pinigų srautus, užtikrina verslo sėkmę.Jo esmė – bankui tarpininkaujant, pardavėjui iš karto sumokama už pirkėjui suteiktas prekes ar paslaugas ir su banku pirkėjas gali atsiskaityti dalimis.
Šiame referate aš pabandysiu išnagrinėti faktoringo sutartį, šios sutarties sąlygas ir finansavimo teisinius santykius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-04
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis58.27 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansavimo teisiniai santykiai pagal faktoringo sutarti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 35 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą