Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Elektroninė bankininkystė Lietuvoje

Elektroninė bankininkystė Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Elektroninės bankininkystės samprata. Elektroninės bankininkystės plėtojimo galimybės Lietuvoje ir užsienio šalyse. Numatomos elektroninės bankininkystės raidos tendencijos Lietuvoje. Ar saugi internetinė bankininkystė? Europoje elektroninei bankininkystei atsivėrė kelias. Sąskaitos Internete - taip, kreditai – ne. Eros pradžia elektroninės bankininkystės situacija Lietuvoje. Didieji Lietuvos bankai kartu populiarins elektroninę bankininkystę. Nuo metų pradžios elektroninio bankingo klientų padaugėjo 23%. Elektroninės bankininkystės sistemos (EBS) privalumai, lyginant su tradicine bankininkyste. Elektroninės bankininkystės trūkumai. Elektroninės bankininkystės sistemos naudojimo problemos. Elektroninei bankininkystei būdingos rizikos ir jų valdymas. Elektroninė bankininkystė. UAB "Vilniaus bankas". Elektroninės bankininkystės sistemos. Struktūra "VILNIAUS BANKE". Mokėjimo kortelės. VB Internet@s. VB telebankas. VB Linija ir faksas. "Vilniaus banko" elektroninės bankininkystės funkcinės galimybės. Išvados.

Ištrauka

Bankai, reaguodami į išorinę aplinką ir joje vykstančius pokyčius, atitinkamai transformuoja savo veiklą, keičia organizacines struktūras, kuria ir diegia naujus produktus bei paslaugas, plečia rinkas. Dažnai informacijos technologijų panaudojimas leidžia nustatyti būdus, kuriais gali būti vykdomos verslo operacijos, kartu užimdamos tarpinę padėtį tarp kliento ir banko. Šio proceso pasekmė – elektroninės bankininkystės sistemos (EBS) atsiradimas ir išplėtojimas.
Elektroninė bankininkystė pasaulyje plėtojasi labai sparčiai. Lietuvoje jos paslaugos pradėtos teikti visai neseniai. Bankams elektroninė bankininkystė leidžia plėsti veiklą, rinkas, siūlyti klientams naujų produktų ir paslaugų, stiprinti užimamą konkurencinę padėtį. Plėtojant šią veiklos sritį, didėja visos bankų sistemos efektyvumas, mažėja sandorių sudarymo sąnaudos. Klientams siūlomas patogesnis ir greitesnis aptarnavimas, mažesnės banko paslaugų kainos.
Darbo tikslas:
Susipažinti su elektroninės bankininkystės samprata ir plėtra.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti elektroninės bankininkystės plėtojimosi galimybes;
2. Išanalizuoti elektroninės bankininkystės privalumus ir trūkumus;
3. Pateikti elektroninės bankininkystės veiklos problemas;
4. Nustatyti EBS privalumus lyginant su tradicine bankininkyste.

Bankai elektronines paslaugas pradėjo teikti neseniai. Jos tobulėja, nuolat atsiranda naujų paslaugų, todėl dar nėra nusistovėjusio elektroninės bankininkystės apibrėžimo. Firmos, norėdamos kuo greičiau ir efektyviau aptarnauti klientus, laiko klausimą sprendžia diegdamos automatizuotas valdymo sistemas.
Nauji fizinių ir jurinių asmenų atsiskaitymo būdai, tai daugiafunkcės mokėjimo kortelės, mokėjimai ar atsiskaitymai, vykdomi kompiuterių tinklais (tokiais kaip Internetas).
Bendru atveju, elektroninę bankininkystės sistemą galima įvardinti įrangą ar kortelę, kurios vartotojas naudoja specialias technologijas (pvz. plastikines korteles su magnetine juostele arba mikroprocesoriumi; programinę įrangą personaliniame kompiuteryje įjungtame į kompiuterių tinklą) leidžiančias tiesiogiai atsiskaityti su tiekėjais ar pardavėjais nenaudojant grynųjų pinigų ir kitų tradicinių atsiskaitymo būdų.
Šiuose atsiskaitymuose dalyvauja prekės ar paslaugos pardavėjas, jų pirkėjas ir bankas, ar kita finansinė institucija, kaip tarpininkas. Kiekvienas operacijos dalyvis turi skirtingus motyvus ir poreikius. Banko tikslas – suprasti tų motyvų bei poreikių skirtumus ir surasti optimaliausią variantą bendriems klientų tikslams įgyvendinti. Modernūs bankas siekia garantuoti savo klientams greitus, ekonomiškus ir patogius atsiskaitymus, bei maksimizuoti savo pelną iš mokėtojų paslaugų.
Šiuo metu bankai intensyviai siūlo elektroninės bankininkystės sistemos paslaugas, tai kompiuterinė bankininkystė, internetinė bankininkystė, mokėjimo kortelės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-06
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis206.67 KB
Autoriusjovita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronine bankininkyste Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą