Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Pasaulio bankas ir jo įtaka Lietuvos ūkio sistemai

Pasaulio bankas ir jo įtaka Lietuvos ūkio sistemai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Pasaulio banko instituto pratarmė. Pasaulio banko struktūra. Pagrindinės pasaulio banko funkcijos. Pasaulio banko valdymas. Lėšų formavimas. Paskolos gavimas. Paskolos gavimo būdai. Šalys - konkursinių mugių dalyvės. Projektas - būtina paskolos gavimo sąlyga. Pasaulio bankas ir Lietuva. Pasaulio banko ir Europos Sąjungos įtaka Lietuvos bankų sistemai. "Pasaulio bankas šiai dienai ?". Pasaulio banko ataskaita. Lietuvos ateities darbai, susiję su pasaulio bankui įsipareigojimais. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Perėjimas į rinkos santykius – sudėtingas ir sunkus procesas. Reikia iš esmės pakeisti neefektyvią socialistinę ekonomikos struktūrą, įsisavinti pasaulinio lygio gamybos metodus bei technologijas, parengti specialistus ir t.t. Tam reikalingos didžiulės lėšos, ilgalaikės paskolos ir palankūs kreditai. O jų gali suteikti tik aukštą išsivystymo lygį pasiekusios pasaulio šalys ar tarptautinės institucijos. Viena tokių institucijų yra Pasaulio bankas ( toliau - PB).
Pasaulio banku sąlyginai vadinama tarptautinė kredito organizacija, jungianti keturias tarpusavyje labai glaudžiai susijusias finansines institucijas:
• Tarptautinę plėtros asociaciją (TPA, įkurtą 1960 m.),
• Tarptautinę finansinę korporaciją (TFK, įsteigta 1956 m.),
• Tarptautinę investicijų garantijų agentūrą (TIGA, įsteigtą 1988 m.),
• Tarptautinį rekonstrukcijos ir plėtros banką (TRPB, įsteigtą 1945 m.).
Pasaulio banko (PB) nariai yra 177 pasaulio šalys. Tarptautinio rekonstrukcijos ir plėtros banko nariai kartu yra ir Tarptautinio valiutos fondo nariai ir moka įnašus abiem organizacijoms.

Judėjimas decentralizacijos, atskaitomybės ir demokratinių valstybės valdžios formų link vietos lygmenyje įsibėgėja. Atvirai pripažįstamos didžiulės korupcijos sąnaudos ir poreikis kuo greičiau ištaisyti blogus valstybės valdžios veiksmus, bei patobulinti šalies ekonomiką. Korupcija – tai įsišaknijęs prasto valdymo simptomas, kuris dažnai pasireiškia kaip patronavimas, biurokratija, neveiksmingos mokesčių rinkimo tarnybos, didžiulis kyšininkavimas viešuosiuose pirkimuose ir nesugebėjimas teikti paslaugas miesto gyventojams, ypač su tuo kovoti bando ne tik šalies vyriausios institucijos, bet tam priešinasi ir Pasaulio bankas. Tačiau kai vietos pareigūnai, atsakingi už valstybės išteklius, tampa atskaitingi piliečiams, pastarieji taip pat ima dalyvauti priimant sprendimus.
Vietos valdžiai tenka išbandymas – parengti novatoriškus būdus veiksmingoms, atskaitingoms ir skaidrioms sistemoms sukurti. Knygoje "Korumpuoti miestai" visi šie novatoriški būdai pateikiami sistemiškai, apibrėžiamas koncepcinis bei praktinis pagrindas, taip pat pateikiamas tarptautinis kontekstas, pagrįstas konkrečių miestų – Honkongo ir La Pazo – pavyzdžiais. Mes sužinome, kaip sukurti, parengti ir įgyvendinti savivaldybių lygiu politikos ekonomikos struktūrą, kuri yra pagrįsta šiuolaikinės vadybos mąstysena. Ši struktūra turėtų paskatinti tolesnę novatoriškos mąstysenos raidą ir valstybės reformuotojų bei piliečių grupių veiksmus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis68.09 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasG. Berkelienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasaulio bankas ir jo itaka Lietuvos ukio sistemai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • G. Berkelienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą