Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Komercinių bankų veikla Lietuvoje

Komercinių bankų veikla Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Komercinio banko sąvoka. Komercinių bankų veikla. Vekseliai. Banko mokėjimų kortelės. Mokėjimo kortelių rinka. Kortelių tipai. Indėliai. Indėlių rinka. Indėlių rūšys. Kreditavimas. Kredito reikšmė. Paskolų rūšys. Kreditas fiziniams asmenims. Vartojamosios paskolos. Būsto paskolos. Išvados.

Ištrauka

Komerciniai bankai – tai šalies finansų centras, sutelkiantis didžiausią dalį finansinių išteklių ir paskirstantis juos per kreditines ir investicines operacijas. Bankai tvarko šalies mokėjimų sistemą ir teikia įvairias paslaugas, susijusias vertybiniais popieriais, valiutos keitimu, vertybių saugojimu konsultacijų teikimu, komercinių bankų efektyvi veikla svarbi ne tik pačių bankų egzistavimui: ji palengvina ir skatina krašto verslininkystę prisideda prie visos ekonomikos augimo ir turi didelę įtaką jos stabilumui.
Komercinių bankų veikla, vykdoma klientų užsakymu jų naudai už atitinkamą mokestį, skirstoma į atsiskaitymus, Indėlių priėmimą/deponavimą ir kreditavimą.
Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialinių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus. Bankų veiklos esmę atspindi ekonomikoje vykdomos jų funkcijos. Tai yra finansinės institucijos, kurių veiklos objektas yra pinigai ir jiems prilygintos likvidžios priemonės – kvazipinigai.
Temos aktualumas. Komerciniai bankai dirba su vienu iš sudėtingiausių objektų – pinigais, kurie yra kiekvieno asmens gyvenimo lygio pasisekimo matas ir kurių apyvartos procese susiduria labai skirtingi įvairių žmonių grupių interesai.
Darbo tikslas – išanalizuoti populiariausių komercinių bankų ("Vilniaus bankas", "Hansa Bankas", Nord/LB") veiklą ir jų funkcijas Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
• Pateikti komercinio banko kaip finansinės institucijos sampratą.
• Susipažinti su komerciniais bankais, jų veikla ir funkcijomis Lietuvoje.
• Palyginti komercinių bankų teikiamas paslaugas, plačiau aptarti vekselius, mokėjimo korteles, kreditavimo ir indėlių priėmimo/deponavimo paslaugas.
Tyrimo objektas: veikiantys, licenciją turintys, populiariausi komerciniai bankai Lietuvoje.
Šiame darbe nėra ryškiai atskirta teorinė dalis nuo praktinės. Beveik kiekviename skyriuje tiriamų komercinių bankų veiklos palyginimas, pagal statistiką, padariau diagramas, pateiktų lentelių aptarimas. Taip pat atlikta apklausa, kuri padėjo sužinoti gyventojų nuomonę apie mokėjimo korteles.
Darbo pagrindas. Komercinių bankų veiklai aptarti naudota mokslinė literatūra, faktiniai duomenys, Komercinių bankų įstatymas, komercinių bankų veiklos statistika. Taip pat naudotasi bankuose gauta informacija: informaciniais bukletais, lankstinukais brošiūromis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.65 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komerciniu banku veikla Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą