Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Banko kapitalas ir pelno paskirstymas

Banko kapitalas ir pelno paskirstymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Banko samprata. Bankų rūšys. Komerciniai, specializuoti ir užsienio bankai. Komercinių, specializuotų ir užsienio bankų kapitalas. Komercinių, specializuotų ir užsienio bankų steigimas ir akcinis kapitalas. Kitas komercinių, specializuotų ir užsienio bankų kapitalas. Banko kapitalai ir rezervai. Komercinių, specializuotų ir užsienio bankų pelnas ir jo paskirstymas. Lietuvos bankas. Lietuvos banko kapitalas. Lietuvos banko pelnas ir jo paskirstymas. Bankų kapitalo ir pelno situacijos Lietuvoje 2000-2005 m. Apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Žodis bankas yra kilęs iš itališko žodžio "banca", o šis kilęs iš vokiečių kalbos ir reiškia suolą. Terminas kilo Šiaurės Italijos skolintojams dirbant lauke ar dideliuose kambariuose, kur kiekvienas skolintojas turėjo savo suolą ar stalą .
Bankų istorija siekia tolimą praeitį. Kai kurios bankinės operacijos buvo žinomos senovės civilizacijose (2000 m. pr.Kr.), Graikijoje (IV a. pr.Kr.), Senovės Romoje. Pirmosios jas teikė bažnyčios - tais laikais tai buvo saugiausia vieta brangenybėms saugoti. Žmonės pradėjo tuo metu cirkuliavusius metalinius pinigus (auksines, sidabrines monetas) laikyti pas auksakalius, kurie už priimtus saugoti pinigus išrašydavo kvitus. Taigi jau auksakaliai teikė paslaugas, panašias į tas, kurias dabar teikia bankai. Gautieji aukso kvitai buvo naudojami prekių mainuose. Laikui bėgant auksakaliai pastebėjo, kad savo poreikiams tenkinti žmonės atsiima tik dalį padėtų saugoti pinigų, o kiti lieka auksakalio saugykloje. Todėl šie pradėjo skolinti jiems patikėtus saugoti pinigus kitiems žmonėms už tam tikrą mokestį - palūkanas. Aukso kvitų naudojimas buvo patogi ir saugi (vagysčių požiūriu) atsiskaitymų priemonė. Šia prasme auksakaliai atrado pinigų "kildino" mechanizmu, kuriuo grindžiama ir šiuolaikinė bankų sistema.
Pirmieji dabartinių bankų prototipai atsirado XII a. Lombardijoje (Šiaurės Italija), teikę paslaugas už užstatytus pinigus. Šios kreditinės įstaigos pagal jų atsiradimo geografinės vietovės pavadinimą ir šiandien vadinamos lombardais.
Bankas (bank) - finansų institucija, priimanti indėlius iki pareikalavimo ir teikianti komercines paskolas .
Šiai dienai į bankus galima žiūrėti kaip į pramonines korporacijas (bendroves), perkančias išteklius ir parduodančias produkciją. Čia ištekliai ir produkcija yra ne fizinis produktas, o pinigai. Bankui, kaip ir bet kuriai kitos srities bendrovei būtinas kapitalas bei būdingas pelno pasiskirstymas. Todėl apie šiuos dalykus būtina pakalbėti plačiau.
Šio darbo tikslas – banko kapitalo ir pelno pasiskirstymo analizė.
Uždaviniai:
1. Trumpai paanalizuoti banko sampratą ir išskirti pagrindines bankų rūšis.
2. Panagrinėti skirtingų bankų rūšių kapitalą.
3. Paanalizuoti skirtingų bankų rūšių pelno pasiskirstymą.
4. Pateikti trumpą statistinę 2002-2005 m. Lietuvos bankų kapitalo ir pelno situacijos apžvalgą.
Darbo metodai:
• Lietuvos įstatymų ir kitų teisės aktų analizė;
• Literatūros šaltinių analizė ir apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.59 KB
Autoriusabdul
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banko kapitalas ir pelno paskirstymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-03-30 IP: 85.206.165.177
    Mintonas sako

    daug maz, tai ko ieskojau, ta ir radau, bet ne viska...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą