Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Komerciniai bankai ir jų paslaugos Europos sąjungoje

Komerciniai bankai ir jų paslaugos Europos sąjungoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Bankų restruktūrizacijos apibrėžimas ir Vakarų Europos šalių patirties apžvalga. Bankų restruktūrizacija Vakarų Europos šalyse. Aplinkybės ir priežastys, lėmusios bankų restruktūrizavimą. Blogų paskolų restruktūrizavimas. Bankų kapitalizavimas. Valstybinių bankų privatizavimas. Tarptautinių apskaitos standartų įvedimas. Vokietijos federalinio banko veiklos principai. Vokietijos federalinis bankas ir žemių centriniai bankai. Kreditinės veiklos priežiūros federalinė institucija. Vokietijos federalinio banko uždaviniai ir struktūra. Pinigų politikos priemonės. Vengrijos bankų veiklos principai. Bendra Vengrijos bankinė situacija. Vengrijos nacionalinis bankas. Bankininkystės įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas – išnagrinėti komercinių bankų teikiamas paslaugas Europos Sąjungoje. Savo analizei pasirinkau dvi šalis – Vokietiją ir Vengriją, kurios, manau, labiausiai atspindi visas ES valstybes. Vokietija atstovauja senosioms ES narėms, kurios turi seną stabilią bankinę sistemą, kurios nevargina krizės. Kita šalis – Vengrija – atstovauja Vidurio ir Rytų Europos valstybėms, kurios į ES įstojo vėliau ir, kurios įveikė sunkų, kupiną krizių ir pertvarkymų, kelią, pereinant iš socialistinės į rinkos ekonomiką.
Tiesa, restruktūrizacijos (pertvarkymai) buvo vykdomi ne tik buvusio socialistinio bloko valstybėse joms atgavus nepriklausomybę. Restruktūrizacija, aišku, mažesniais mastais, buvo vykdoma ir visose senosiose ES vastybėse, tačiau dažnai bankų sektorius buvo pertvarkomas "prevenciškai", tai yra siekiant užkirsti kelią galimiems didesniems sunkumams ateityje. Todėl šiame darbe nenagrinėjamos senosios ES narės, kurių bankinės sistemos yra seniai susiformavusios ir nevykdomos radikalios reformos. Nagrinėju vastybes, kurių bankinės sistemos restruktūrizavimas yra kažkiek artimas Lietuvoje vykusiems procesams, taigi, ir aktualiausias mums.
Darbo pradžioje apžvelgsiu, kaip kilo krizės trijose Vidurio Europos šalyse: Čekijoje, Lenkijoje ir Vengrijoje, kokių veiksmų buvo imtasi restruktūrizuojant bankų sektorių. Šias tris valstybes pasirinkau kaip didžiausią pažangą, kuriant rinkos ekonomiką, padariusias Vidurio Europos šalis, ką liudija ir jų pakvietimas pradėti derybas dėl narystės Europos sąjungoje jau pirmajame rate. Visoms šioms šalims, kuriant rinkos ekonomiką reikėjo pertvarkyti bankų sektorių. Visose šalyse bankai susidūrė su įvairiomis problemomis, kurias daugiausiai lėmė sisteminė rizika, susijusi su visos ekonomikos pertvarkymu, ir dėl ko į bankų restruktūrizavimą turėjo įsikišti Vyriausybė. Šiose šalyse kilusios problemos buvo sprendžiamos skirtingais būdais ir įvairiose srityse buvo pasiekti geresni arba blogesni rezultatai.
Didesnis dėmesys skiriamas, kaip minėjau, Vokietijai ir Vengrijai (2-3 skyriai). Juose analizuojamos šių šalių bankinės sistemos, nacionalinių bankų veikla, bankinės sistemos įstatymai ir pinigų politikos priemonės.
Taigi, savo darbe stengiausi išskirti išskirtinius atvejus – Vokietijos ir Vengrijos atvejus. Taip pat, apibūdinau Čekijos ir Lenkijos bankinės sistemos restruktūrizacijos procesus, kurie yra, manau, gana svarbūs ir aktualūs Lietuvai, kadangi šios šalys taip pat buvo socialistiniame bloke. Tai suteikia teisę mums susipažinti su šių šalių patirtimi ir vengti jų padarytų klaidų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis55.19 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Lakštutienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komerciniai bankai ir ju paslaugos Europos sajungoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Lakštutienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą