Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Finansinių sprendimų priėmimas naudojant Lietuvos komercinių bankų paskolas

Finansinių sprendimų priėmimas naudojant Lietuvos komercinių bankų paskolas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768
Aprašymas

Įvadas. Įmonės finansinių išteklių telkimo sprendimų priėmimas. Investiciniai sprendimai. Finansavimo sprendimai. Finansavimo šaltiniai. Finansinių sprendimų reikšmė įmonėje. Investicinių sprendimų priėmimo organizavimas įmonėje. Finansavimo sprendimų priėmimo organizavimas įmonėje. Kredito samprata ir paskolų rūšys. Paskolos klasifikavimo požymiai. Palūkanų normos ir jų skaičiavimas. Paskolų suteikimo tvarka. Paskolų grąžinimas. Kreditų grąžinimo užtikrinimo būdai. Lietuvos komercinių bankų išduodamų paskolų sąlygų analizė. Lietuvos komerciniai bankai ir jų veikla. Lietuvos komercinių bankų teikiamų paskolų ir jų suteikimo sąlygų analizė. Lietuvos komercinių bankų su paskolomis susijusių įkainių analizė. Lietuvos komercinių bankų teikiamų paskolų verslo klientams faktinių palūkanų tyrimas. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Problemos aktualumas. Daugelis Lietuvos įmonių egzistuoja vos vieną dešimtmetį, atrodytų lyg ir ilgai, įmonių vadovai jau turėtų būti įgiję patirties ir prisitaikę prie sparčiai besikeičiančių rinkos sąlygų. Tačiau, iš tiesų tik didžiausios ir stambiausios Lietuvos įmonės turi kvalifikuotą specialistų komandą. Bėda tame, jog didžioji dalis Lietuvos įmonių yra smulkios ir negali sau leisti samdyti brangiai apmokamų darbuotojų. Taupydami įmonių lėšas ar tiesiog norėdami daugiau uždirbti įmonių savininkai dažniausiai patys sėdasi į vadybininkų kėdes. Įmonės savininkas - tai nebūtinai geras vadovas, paprastai jie imasi įmonių valdymo net nesusimąstydami koks tai darbas ir kokių profesinių sugebėjimų jiems prireiks. Vienas pagrindinių elementų verslo vadyboje yra sprendimų priėmimas.
Sprendimai – tai kasdieninė įmonės vadovo darbo dalis. Sprendimų priėmimas yra siejamas su įmonės strategija bei siekiamais tikslais. Įgyvendinant kiekvieną sprendimą sukeliamas finansinių išteklių judėjimas, o tam reikia nemažų investicijų, todėl įmonės susiduria su problema - kokiu būdu gauti veiklai finansuoti reikiamus išteklius (ar naudoti nuosavas lėšas, ar skolintis), kaip teisingai suderinti, įvairių įtakos grupių (akcininkų, vadybininkų, kreditorių ir pan.) siekiamus tikslus ir poreikius, skirtingų finansavimo būdų teikiamus privalumus ir jų keliamą riziką. Dažniausiai vadovai susipainioja ir negali pasirinkti tinkamo, ir jų įmonės lūkesčius atitinkančio finansavimo būdo. Todėl labai svarbu sugebėti įvertinti įmonės padėtį, nuspęsti kokio finansavimo įmonei reikia, kokius finansavimo šaltinius ji gali panaudoti ir nustatyti kriterijus, pagal kuriuos bus atrenkami optimalūs variantai, atsižvelgiant į siūlomų finansinių išteklių sąlygas.
Šiuo metu Lietuvoje įmonės gali rinktis iš keturių pagrindinių finansavimo šaltinių, tai: valstybės parama, pajamos iš ES struktūrinių fondų, vertybinių popierių išleidimas į rinką ir bankų teikiamos paskolos. Kadangi valstybės parama įmonėms yra gana menka, struktūriniai fondai prieinami ne visoms įmonėms, o vertybinių popierių išleidimas į rinką gali būti neefektyvus, įmonės Lietuvoje dažniausiai naudojasi bankų teikiamomis paskolomis. Rinkdamiesi bankus įmonių vadovai turėtų vadovautis vertinimo kriterijais, t.y. įvertinti tokias bankų siūlomas sąlygas, kaip paskolų suteikimo terminai, paskolų rūšys, bankų, su paskolomis susijusius įkainius bei pačią svarbiausią – paskolų faktinę palūkanų norma.
Darbo tikslas – ištirti Lietuvos komercinių bankų išduodamų paskolų verslo klientams sąlygas ir iliustruoti finansinio sprendimo skolintis iš komercinio banko priėmimą, atsižvelgiant į mažiausią faktinę skolinimosi kainą.
Darbo uždaviniai :
1 Aptarti įmonės finansinių išteklių telkimo sprendimų priėmimą.
2 Išanalizuoti paskolas bei jų rūšis.
3 Aptarti pagrindinio skolinimosi sprendimo priėmimo kriterijaus – mažiausios faktinės palūkanų normos – nustatymą.
4 Išsiaiškinti paskolų suteikimo tvarką ir jų grąžinimą.
5 Apibūdinti kreditų draudimą.
6 Ištirti ir apibendrinti Lietuvos komercinių bankų teikiamas paskolų verslo klientams rūšis ir jų sąlygas.
Darbo metodai. Tiriant ir analizuojant finansinių sprendimų priėmimą bei paskolas, kaip pagrindinį finansavimo šaltinį, darbe naudoti bendramoksliniai tyrimo metodai – loginė mokslinė literatūros analizė. Tiriant Lietuvos komercinių bankų teikiamas paskolas verslo klientams naudoti ekonominiai – statistiniai duomenų rinkimo bei analizės metodai.


Darbo bazė ir tiriamieji. Tirtos devynių Lietuvos komercinių ir trijų užsienio bankų skyrių paskolų verslo klientams sąlygos:
1. Akcinė bendrovė bankas "Hansabankas" (toliau "Hansabankas" (HB))
2. Akcinė bendrovė bankas "NORD/LB Lietuva" (toliau "NORD/LB")
3. Akcinė bendrovė bankas "Snoras" (toliau "Snoras" (SnB))
4. Akcinė bendrovė "PAREX BANKAS" (toliau "PAREX")
5. Akcinė bendrovė "Šiaulių bankas" (toliau "Šiaulių bankas" (SB))
6. Akcinė bendrovė "Ūkio bankas" (toliau "Ūkio bankas" (ŪB))
7. Akcinė bendrovė "Vilniaus bankas" (toliau "Vilniaus bankas" (VB))
8. Uždaroji akcinė bendrovė "Sampo bankas" (toliau "Sampo bankas" (SmB))
9. Uždaroji akcinė bendrovė "Medicinos bankas" (toliau "Medicinos bankas" (MB))
10. Lenkijos Respublikos akcinės bendrovės "Kredyt Bank" S.A. Vilniaus skyrius (toliau "Kredytbank" (KB))
11. "Nordea Bank" Finland Plc Lietuvos skyrius (toliau "Nordea")
12. Vokietijos Federacinės Respublikos banko "VEREINS-UND WESTBANK AG" (toliau "Vereins-und Westbank" (VerB)).
Tyrimo metu nebuvo analizuota akcinė bendrovė "VB būsto kreditų ir obligacijų bankas" ir užsienio bankų atstovybės, tai yra akcinės bendrovės ,,Akciju komercbanka ,,Baltikums" ir "RIETUMU BANKA" atstovybė bei "Raiffeisen Bank Polska S. A.", nes jos neužsiima verslo klientų kreditavimu.
Atliekant tyrimą buvo naudotasi literatūriniais ir elektroniniais informacijos šaltiniais, bankų verslo klientų vadybininkų ir konsultantų suteikta informacija bei statistiniais Lietuvos banko duomenimis. Informacijos šaltiniai darbui rinkti iki 2006 m. birželio 1d.
Darbe tirtos bendros ilgalaikių ir trumpalaikių kreditų verslo klientams (tik įmonėms) suteikimo sąlygos, tokios kaip paskolų suteikimo terminai, valiuta, minimalios / maksimalios kreditų sumos, paskolų užtikrinimas, bankų reikalavimai verslo klientams, aptartos paraiškos. Didžiausias dėmesys skiriamas bankų įkainių ir palūkanų normų (nominalių ir faktinių) analizei. Tyrime visiškai neanalizuojami laikas, reikalingas paskolos dokumentams rengti ir paskolai suteikti bei su turto įkeitimu susiję klausimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės diplominis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis60 puslapių 
Literatūros šaltiniai35
Dydis180.52 KB
AutoriusVytautas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansiniu sprendimu priemimas naudojant Lietuvos komerciniu banku paskolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 60 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą