Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos centrinio banko perspektyvos Europos Sąjungoje

Lietuvos centrinio banko perspektyvos Europos Sąjungoje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos centrinio banko perspektyvos Europos sąjungoje. Integracijos samprata. Euras. Bankų priežiūra ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Lietuvos Laisvos Rinkos Institutas. Dėl banko nuosavybės. Dėl pagrindinio banko tikslo. Dėl banko funkcijų. Išvada.

Ištrauka

Šio darbo tikslas – Lietuvos bankų veikla ir jos perspektyvos Lietuvai, tapus ES nare. Pirmoje darbo dalyje apžvelgsiu Lietuvos bankų veiklą, pradedant nuo tarpukario kredito sistemos standartų ir bandysiu parodyti jos raidą bei dėsningumus.
Antra darbo dalis, tai Lietuvos integracija į ES, bei Lietuvos bankų vaidmuo, Lietuvai tapus ES nare.
Bankas – finansinė institucija, telkianti laikinai laisvas įmonių, įstaigų ir organizacijų lėšas bei namų ūkio santaupas, teikianti paskolas, atliekanti piniginius atsiskaitymus, vykdanti pinigų ir vertybinių popierių emisiją, atliekanti su jais, užsienio valiuta bei auksu susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Banko, kaip ir kitų ūkio subjektų, turto būklę rodo turimi aktyvai (turtas) ir pasyvai (priimti įsipareigojimai).
Banko atliekamos operacijos sąlygiškai skirstomos į 3 grupes: pasyvines, aktyvines ir patarnaujamąsias (komiso).
Pagal veiklos pobūdį ir atliekamas funkcijas skiriamos 2 pagrindinės rūšys: centrinis bankas (turi išimtinę pinigų emisijos teisę, prižiūri komercinių bankų veiklą, vykdo valstybės pinigų politiką ir kt.;) ir komercinis bankas (priima indėlius, teikia paskolas, atlieka paslaugų ir kt. operacijas).
Bankų sistemą sudaro tarpusavyje susijusių šalies (regiono) įvairių rūšių bankų bei kitų kredito įstaigų visuma, paprastai organizuojama dviem lygiais: pirmąjį sudaro centrinis bankas, antrąjį – komercinių bankų bei kitų kredito atsiskaitymo ir kredito įstaigų visuma. Daugelyje valstybių centrinis bankas, siekdamas garantuoti indėlių saugumą ir apsaugoti bankus nuo bankroto grėsmės, atlieka Bankų ir kitų kredito įstaigų veiklos priežiūrą: išduoda ir anuliuoja Banko veiklos licenzijas, leidžia steigti filialus (skyrius, vykdančius visas arba dalį Banko operacijų), draudžia atlikti tam tikras operacijas, stebi Banko likvidumą bei mokumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-23
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis13.79 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos centrinio banko perspektyvos Europos Sajungoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą