Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos bankų plėtra

Lietuvos bankų plėtra

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Banko sampratos reikšmė ir bankininkystės užuomazgos. Bankininkystė Lietuvoje. Lietuvos bankas. Šiandieniniai Lietuvos komerciniai bankai. Atskirų šiandieninių Lietuvos bankų politika ir plėtros raida. SEB Vilniaus bankas. Hansabankas. DNB Nord bankas. Bankų perspektyvos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Jokios šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių išimčių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek valstybinėms institucijoms. Bankų sektorius yra finansinės sistemos sudedamoji dalis. Jų proporcijas šalies finansų sistemoje nulemia teisinė bei apskaitos sistemos. Lietuvos finansinė sistema yra bankinės orientacijos. Tai reiškia, kad Lietuvos komercinių bankų veikla ir paskolų rinka mūsų ekonomikoje yra gerokai reikšmingesnė už kapitalo ir pinigų rinkas. Todėl ypatinga reikšmė teikiama bankininkystės plėtrai bei jos raidos procesui.
Šiame darbe nagrinėsiu Lietuvos bankų plėtros raidą ir jos istorinę evoliuciją.
Temos aktualumas – norint suvokti dabartinių Lietuvos bankų atliekamas funkcijas ir jų išsivystymo lygį reikia suvokti ir bankininkystės raidą bei jos užuomazgas, kadangi tik išsiaiškinę bankų raidos etapus, mes labiau suprasime bankininkystės plėtojimo etapus ir jos naudingumą.
Kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti ir išanalizuoti Lietuvos bankų plėtros raidą nuo pirmųjų užuomazgų.

Darbo klausimai:
• Išsiaiškinti bankininkystės užuomazgas ir jos raidos etapus;
• Išnagrinėti bankininkystės raidos etapų įtaką šiuolaikinei bankininkystei;
• Išanalizuoti Lietuvos bankų plėtros raidą;
• Palyginti atskirų Lietuvos bankų plėtrą.

Norint išnagrinėti Lietuvos bankų plėtros raidą, visų pirma reikia išsiaiškinti pačios bankininkystės terminą bei kilmės šaknis, atsigręžti į tarptautinę bankininkystės istoriją, kad galėtume palyginti Lietuvos bankų plėtros raidą visos bankininkystės raidos istorijos kontekste. Todėl šiame skyriuje pabandysiu trumpai tai aptarti.
Terminas "bankas" yra kilęs iš italų kalbos žodžio "banco" – tai stalas už, kurio viduramžiais sėdėdavo pinigų keitėjai. Senovės Graikijoje nuo šių stalų pavadinimo (graikų kalba – trappeza), prie kurių sėdėdavo pinigų keitėjai, davė ir jiems patiems vardą, kuris amžiams prigijo: trappezitai, tai yra stalininkai, arba mūsų laikais – bankininkai.
Bankai – tai specialūs ekonominiai institutai, telkiantys laikinai esančias laisvas lėšas ir sankaupas, teikiantys kreditą, tarpininkaujantys piniginiuose atsiskaitymuose, leidžiantys apyvarton pinigus, vertybinius popierius, atliekantys su jais susijusias operacijas. Toki banko apibrėžimą ir jo funkcijas nusako lietuviškoji tarybinė enciklopedija, bet tai labiau tinka jau šių laikų bankininkystei. Kadangi stengiuosis paliesti ir apžvelgti pačias bankininkystės užuomazgas, todėl dabar šiek tiek apžvelgsiu pačias bankininkystės ištakas siekiančias senovės laikus.
Bankų istorija siekia tolimą praeitį. Bankų užuomazgas galima pastebėti jau senovės Babilonijoje ir antikinėse civilizacijose, ypač Romoje. Atsiradę pinigai sąlygojo tam tikrą verslą, kurio tikslas buvo vykdyti kai kurias techniško pobūdžio operacijas, susijusias su pinigų vartojimu, tai buvo jų saugojimas, keitimas, persiuntimas, o kiek vėliau atsirado ir kredito operacijos.
Senovės piemenų tautos, tokios kaip hebrajai, nors ir turėjo pinigų skolintojus bet dar neturėjo bankinės sistemos. Pirmosios mūsų laikų bankų užuomazgos atsirado centralizuotose Rytų valstybėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-25
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis61.66 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banku pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą