Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos taupomojo banko (LTB) raida ir vaidmuo

Lietuvos taupomojo banko (LTB) raida ir vaidmuo

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Reziumė. Summary. Įvadas. Bankų atsiradimo prielaidos ir istorija. Bankų kilmė ir rūšys. Bankininkystės raida Lietuvoje. Lietuvos taupomojo banko ištakos. Taupomųjų kasų raida nepriklausomoje Lietuvoje (1918 – 1940 m.). Taupomosios kasos okupacijų metais. Lietuvos taupomojo banko (LTB) veikla atkūrus nepriklausomybę. Lietuvos taupomojo banko kūrimasis. Įsitvirtinimas bankų rinkoje. Lietuvos taupomojo banko (LTB) dukterinių įmonių veikla. Lietuvos taupomojo banko (LTB) valdymo struktūra ir tinklas. Skolintų ir nuosavų lėšų panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Bankininkystė yra sena veiklos rūšis. Ji, galima sakyti, prasidėjo nuo tada, kai auksakaliai priimdavo saugoti auksą.
Šiais laikais mes jau negalime išsiversti be bankų: atidarome sąskaitas, imame paskolas, mokame už komunalines paslaugas.
Lietuvos bankininkystė, darydama daug klaidų dėl nekompetencijos, korupcijos, vis dėlto juda į priekį. Lietuvos bankininkystė pradėjo formuotis kuriant rinkos ekonomiką. Šiuo metu didėjant bankų aktyvumui, stiprėjant konkurencijai, ypač aktualios tampa bankų sistemos patikimumo, saugumo ir stabilumo problemos.
Savo veiklą pradėjęs daugiau nei prieš aštuoniasdešimt metų, tuomet kaip Taupomoji valstybės kasa, šiandien akcinė bendrovė Lietuvos taupomasis bankas yra akcinio kapitalo pagrindu veikianti įmonė, kuri verčiasi indėlių bei kitų grąžintinų lėšų priėmimu ir paskolų teikimu bei priima su tuo susijusią riziką ir atsakomybę, taip pat užsiima kita Lietuvos Respublikos komercinių bankų įstatymo numatyta veikla.
Lietuvos taupomasis bankas aktyviai dalyvauja Vyriausybės socialinėse programose:
Atkuriant rublines santaupas,
Kompensuojant bankrutavusiuose bankuose prarastas lėšas,
Teikiant lengvatines paskolas būstui ir kita.
Bankas priima indėlius, išduoda paskolas, atlieka piniginius pervedimus ir dokumentinius atsiskaitymus, keičia valiutas savo klientams, išduoda ir aptarnauja debetines ir kreditines korteles. Bankas taip pat atlieka prekybos finansavimą, investuoja ir prekiauja vertybiniai popieriais.
Darbo tikslas – išnagrinėti LTB istorinę raidą ir jo šiuolaikines veiklos ypatybes.


Lietuvos taupomasis bankas 1992 m. pabaigoje turėjo 53 skyrius, 576 filialus bei 161 agentūrą. Nuo 1992 iki 1996 m. banko tinklas akivaizdžiai mažėjo. 1997 – 1999 m. optimizuojant banko tinklą klientus aptarnaujančių padalinių skaičius šiek tiek išaugo.
Per 1997 metus buvo likviduoti net 86 LTB skyrių filialai, o likę pradėti vadinti klientų aptarnavimo poskyriais. 1997 m. pabaigoje klientai buvo aptarnaujami 44 banko skyriuose ir 353 klientų aptarnavimo poskyriuose. Tuo pat metu, atsižvelgiant į klientų poreikius, buvo steigiami nauji perspektyvūs banko padaliniai. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. kovo 26 d. nutarimu Nr. 354 "Dėl akcinės bendrovės Lietuvos valstybinio komercinio banko įsipareigojimų ir turto perdavimo" perėmus Lietuvos valstybinio komercinio banko įsipareigojimus ir veiksnius aktyvus, buvo įsteigti LTB Birštono ir Visagino skyriai.
1999 m. liepos 1 d. LTB klientai buvo aptarnaujami 46 banko skyriuose, 336 klientų aptarnavimo poskyriuose bei 30 nutolusių darbo vietų. LTB prisitaikius prie rinkos diktuojamų sąlygų, išryškėjo jo tinklo plėtros miestų teritorijoje bei kaimo poskyrių skaičiaus mažėjimo tendencijos. Nauji ir perspektyvūs banko padaliniai steigiami arti aktyviai veikiančių įmonių, įstaigų, organizacijų, prekybos centruose ar šalia jų. Apgalvotas ir nuoseklus banko tinklo tobulinimas pritraukia naujus klientus, mažina banko kaštus.
Banko valdymo struktūrą sudaro visuotinis akcininkų susirinkimas, Banko taryba, Banko valdyba ir administracijos vadovas. Visuotinis akcininkų susirinkimas yra aukščiausias Banko valdymo organas. Banko taryba renkama visuotiniame akcininkų susirinkime ketveriems metams iš akcininkų ir Banko akcininkams – juridiniams asmenims – atstovaujančių asmenų. Banko valdyba vadovauja ir atstovauja Bankui, tvarko jo reikalus ir pagal įstatymus atsako už Banko operacijų vykdymą. Banko taryba skiria valdybos pirmininką ir valdybos narius. Banko administraciją sudaro jo centrinio aparato, Banko struktūrinių padalinių bei skyrių vadovai ir jų pavaduotojai. Banko struktūra parodyta 1 priede.
Lietuvos taupomajam bankui 1993 m. įsitvirtinant rinkoje kaip universaliam bankui, išaugo reikalavimai darbuotojams. Buvo kuriama nauja personalo darbo organizavimo koncepcija. Daug dėmesio skirta darbuotojų atrankai, jų kvalifikacijos kėlimui. Kasmet banko personalą papildo aukštųjų mokyklų absolventais, ekonomistai, finansininkai, bankininkystės ir kitų reikalingų specialybių bakalaurai ir magistrai. Įstgeigtas stažuotojų institutas ėmėsi perspektyvių darbuotojų paieškos.
2000 m. pabaigoje Lietuvos taupomajame banke dirbo 3629 darbuotojai, iš jų 2986 – Banko skyriuose, 643 – centriniame valdymo aparate.
Atsižvelgiant į konkurenciją finansų rinkoje ir lygiuojantis į Vakarų bankų standartus nustatyti nauji pareiginiai reikalavimai darbuotojams. LTB centre ir skyriuose vyksta darbuotojų kvalifikacijos vertinimas, kartu tobulinamas ir darbo organizavimas, keliama darbo kultūra.
Įgyvendinant ilgalaikę banko darbuotojų mokymo koncepciją, tenkinant išaugusius mokymo poreikius, buvo įsteigtas mokymo skyrius, kuris 1998 m. pradžioje pertvarkytas į Mokymo centrą. Bendradarbiaudamas su Lietuvos bei užsienio konsultacinėmis firmomis bei remdamasis Airijos Jungtinio banko patirtimi, Mokymo centras parengė naujas darbuotojų mokymo programas, atitinkančias banko veiklos strategiją. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas klientus aptarnaujančių darbuotojų, finansininkų, informacinių technologijų specialistų, pardavimų vadybininkų, verslo konsultantų bei vadovų profesinių įgūdžių tobulinimui. Stiprinant ir plečiant banko Mokymo centro bazę, įrengta nauja, atitinkanti tarptautinius standartus kompiuterinė mokymo klasė. Čia įdiegtos šiuolaikinės kompiuterizuotos mokymo programos – imitaciniai žaidimai, darbuotojams sudarytos sąlygos gilintis į finansų valdymo, kreditavimo bei kitas bankinės veiklos sritis.
Vidutiniškai 100 banko specialistų kasmet stažuojasi užsienio bankuose ir apie 3 000 darbuotojų kvalifikaciją kelia banko Mokymo centre. Kad geriau įsisavintų vakarietiškos bankininkystės metodiką, banko darbuotojai siunčiami stažuotis į Airijos, Vokietijos, Anglijos, JAV, Kanados, Lenkijos bankus, o į LTB kviečiami kvalifikuoti lektoriai iš įvairių užsienio bankų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasBankininkystės diplominis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis60.6 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos taupomojo banko (LTB) raida ir vaidmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą