Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Centrinis bankas (CB) (8)

Centrinis bankas (CB) (8)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Centrinio banko (CB) samprata. Centrinio banko (CB) atsiradimas. Centrinio banko (CB) nepriklausomumas. Centrinio banko (CB) funkcijos. Pinigų emisija. Monetarinė politika. Atviros rinkos operacijos. Diskonto paskolų palūkanų norma. Privalomųjų atsargų norma. Centrinis bankas (CB) - "bankų bankas". Bankų priežiūra. Valiutos kurso politika. Europos centrinis bankas (ECB). Išvados.

Ištrauka

Svarbiausieji finansiniai aktyvai ekonomikoje yra pinigai. Be pinigų neįmanoma įsivaizduoti egzistuojant šiuolaikinę ekonomiką. Pinigų kiekį kiekvienoje šalyje reguliuoja šalies centrinis bankas. Rinkos ekonomikoje centrinio banko vaidmuo yra labai svarbus - jis vykdo krašto monetarinę politiką ir nustato pinigų kiekį apyvartoje, jam priklauso pinigų emisijos teisė, tik jis vykdo bankų priežiūrą, kaupia užsienio valiutos atsargas bei palaiko nacionalinės valiutos kurso stabilumą. Centrinio banko veiklos sferos, teisės, santykis su vyriausybe atskirose šalyse kiek skiriasi, tačiau visi jie vaidina svarbiausią vaidmenį, vykdant kiekvienos šalies pinigų politiką. Tai institucija, kuri sukuria palankias sąlygas krašto ekonomikos plėtrai ir kurios pagrindinis tikslas yra rūpintis visa ekonomika.
Taigi centrinio banko veiklos sričių įvairiapusiškumas bei svarba šalies monetarinei politikai įtakojo šio darbo temos pasirinkimą. Tema " Šalies centrinis bankas ir jo funkcijos" yra aktuali todėl, kad centrinis bankas yra pagrindinė kiekvienos šalies institucija, kuri gali sukurti aplinką, keliančią piliečių pasitikėjimą savo pinigine sistema ir priimtiną užsienio kapitalo investicijoms. Tai yra būtinos sąlygos ekonomikos plėtrai, ypač Rytų Europos kraštams, kurie paveldėjo netvarkingą monetarinę sistemą ir dabar stengiasi prisitaikyti prie rinkos ekonomikos standartų.
Šio darbo tikslas yra susipažinti su šalies centriniu banku, jo svarbiausiomis funkcijomis. Taip pat yra nagrinėjamos monetarinės politikos priemonės, kuriomis centrinis bankas veikia pinigų pasiūlą šalyje. Siekiant šio tikslo galima būtų išskirti tokius uždavinius:
1. Išsiaiškinti svarbiausias centrinio banko funkcijas;
2. Išanalizuoti centrinio banko vykdomą pinigų politiką;
3. Atskleisti Europos Centrinio banko veiklos principus.
Kursinis darbas "Šalies centrinis bankas ir jo funkcijos" susideda iš 3 pagrindinių skyrių, kurie yra dar smulkiau skaidomi į poskyrius.
Pirmajame skyriuje yra apžvelgiamas centrinio banko atsiradimas įvairiose šalyse bei jo nepriklausomybės laipsnis. Rašant šią dalį ypač buvo naudingi Lietuvos banko leidžiamo žurnalo "Pinigų studijos" įvairūs straipsniai.
Antrajame skyriuje yra analizuojamos pagrindinės centrinio banko funkcijos bei centrinio banko vykdomos monetarinės politikos priemonės. Tai didžiausia bei svarbiausia šio kursinio dalis, kuri buvo rašoma remiantis daugiausia vadovėline medžiaga bei Lietuvos banko norminiais aktais.
Trečiajame skyriuje yra atskleidžiami Europos Centrinių bankų sistemos veiklos principai, pagrindiniai uždaviniai bei šiek tiek apžvelgiama Lietuvos Centrinio banko padėtis, įstojus į Europos Centrinį banką. Ypatingai daug medžiagos rašant šį skyrių galima buvo rasti Europos Centrinio banko svetainėje internete.
Visa literatūra, kuri buvo naudojama rašant šį kursinį darbą, yra surinkta, susisteminta bei pateikta literatūros sąraše. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-06
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.66 KB
Autoriusjulija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Centrinis bankas (CB) (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą