Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Bankų funkcijos ir bankininkystės raida

Bankų funkcijos ir bankininkystės raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Bankų veiklos esmė ir turinys. Bankų sistema ir jos struktūriniai elementai (Centrinis Bankas (CB), Komercinis Bankas (KB), Pasaulio Bankas (PB) ir kt.). Bankai ir jų funkcijos (Centrinio Banko (CB) funkcijos, Komercinio Banko (KB) funkcijos, Pasaulio Banko (PB) funkcijos ir kt.). Bankų vaidmuo ir naudingumas visuomenei. Bankų istorijos apžvalga.

Ištrauka

Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus.
Žmonės bijodami turimas , uždirbtas pinigų sumas prarasti, jau, beveik prieš šimtmetį, patikėdavo kreditinėms organizacijoms. Neįvertinus jų veiklos, savo turtu, yra labai rizikuojama.
Apžvelgus 1993 – 2003 metų Lietuvos bankų sistemos veiklą, nesunku suvokti, kaip žmonės rizikingai, pavojingai ar abejingai gali atrodyti bankai – įstaigos, kurioms norima, bet bijoma patikėti turtą. Vienos pasitraukia iš sistemos kartu su gyventojų indėliais ("Sekundės" bankas), kitos vysto "neaiškią" veiklą ("Snoras"), trečios privatizuojamos ("Hermis") ir dar daug kitų kylančių abejonių.
Kas žmogui lieka? Rizika.... Manome, patikimą banką reikia dar įkurti. Na, nebent Vilniaus bankas kuris pastaruoju metu gan sparčiai vystosi ...

Bankas- finansų institucija, priimanti indėlius iki pareikalavimo ir teikianti komercinias paslaugas.
Bankų veiklos esmę atspindi ekonomikos vykdomos jų funkcijos. Bankai yra financinės institucijos, kurių veiklos objektas yra pinigai ir jiems prilygintos likvidžios priemonės – kazipinigai. Pinigai yra ekonominio dabo pasidalijimo proceso rezultatas. Jų uždavinys – supaprastinti ir išplėtoti labai komplikuotus prekių mainus.
Prekių mainuose dalyvauja daug ūkio subjektų: pramonės, paslaugų, žemės ūkio, prekybos įmonės, individualūs vartotojai ir juos aptarnaujantys bankai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis85.25 KB
Autoriuskriste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku funkcijos ir bankininkystes raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą