Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Naujųjų Europos Sąjungos (ES) narių euro integracijos procesai. Europos Centrinis Bankas (ECB) ir naujųjų narių Centrinių Bankų (CB) politika

Naujųjų Europos Sąjungos (ES) narių euro integracijos procesai. Europos Centrinis Bankas (ECB) ir naujųjų narių Centrinių Bankų (CB) politika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įžanga. Pagrindiniai suartėjimo su euro zona kriterijai. Kainų stabilumo kriterijus. Valdžios sektoriaus biudžeto pozicijos kriterijus. Valiutos kurso kriterijus. Ilgalaikių palūkanų normų kriterijus. 10 naujųjų Europos Sąjungos (ES) narių ekonominių rodiklių analizė pagal Mastrichto kriterijus. Lietuva. Latvija. Estija. Lenkija. Vengrija. Slovakija. Čekija. Slovėnija. Malta. Kipras. Išvados.

Ištrauka

2004 m. gegužės 1 d. į Europos Sąjungą (toliau ES) įstojo 10 šalių: trys Baltijos valstybės: Lietuva, Latvija, Estija; taip vadinamas Vyšegrado ketvertas: Vengrija, Lenkija, Slovakija, Čekija; bei Slovėnija, Kipras ir Malta. Stodamos į ES, šios šalys įsipareigojo siekti ES sutartyje numatytų politinės, ekonominės ir pinigų sąjungos tikslų. Nors tokia formuluotė yra gana bendra, šiuo metu jau aišku, kad visos naujosios narės, skirtingai nei Didžioji Britanija, Švedija ir Danija privalo tapti Ekonominės ir pinigų sąjungos (EPS) narėmis: įsivesti vieningą valiutą eurą bei deleguoti pinigų politikos formavimą politiškai nepriklausomam Europos Centriniam Bankui (ECB). Kitaip tariant, sekantis lemtingas žingsnis, kurį artimiausių laikų teks žengti visoms 10 valstybių yra bendrosios valiutos įvedimas.
Taigi šio kursinio darbo tikslas – apžvelgti naujųjų ES valstybių narių euro integracijos procesus bei ECB ir šių šalių centrinių bankų politiką.
Kursinio darbo uždaviniai būtų tokie:
o Nurodyti pagrindinius ekonominio suartėjimo (konvergencijos) su euro zona kriterijus, apžvelgti 10 naujųjų ES narių svarbiausius makroekonominius rodiklius pagal šiuos kriterijus (infliacijos lygį, valiutos kurso stabilumą, biudžeto deficito ir valstybės skolos santykį su BVP bei ilgalaikių palūkanų normos dydį) bei pateikti ir trumpai išnagrinėti atitinkamus statistinius duomenis.
o Išanalizuoti kiekvienos iš 10 naujųjų ES valstybių narių pagrindinius makroekonominius rodiklius, jų atitikimą Mastrichto kriterijų kontrolinius dydžius, jų raidą laikotarpyje iki 2004m. (iki stojimo į ES) ir nuo 2004 m. iki 2006 m..
o Nurodyti galimus fiskalinės ir centrinių bankų pinigų politikos priemones ir sprendimus, siekiant svarbiausio tikslo – įstoti į euro zoną.
Pirmajame šio kursinio darbo skyriuje nustatomi ir aprašomi pagrindiniai konvergencijos kriterijai (Mastrichto kriterijai) bei pateikiama ir apžvelgiama bendra statistinė informacija, atrinkta pagal nurodytus kriterijus.
Antrajame skyriuje pateikiami ir išnagrinėjami pagrindiniai 10 naujųjų ES valstybių narių makroekonominiai rodikliai, nurodomos pateiktų rodiklių tam tikrų kitimo tendencijų atsiradimo priežastys bei pateikiamos ateities prognozės dėl valstybių galimybių, bei suformuluojami galimi pinigų ir fiskalinės politikos sprendimai, siekiant pagrindinio tikslo – euro įvedimo.
Išvadose apibendrinamos pagrindinės kursinio darbo mintys bei nustatoma, ar visi uždaviniai buvo išnagrinėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis160.84 KB
AutoriusNatalija
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPovilaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujuju Europos Sajungos (ES) nariu euro integracijos procesai. Europos Centrinis Bankas (ECB) ir naujuju nariu Centriniu Banku (CB) politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Povilaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą