Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos banko funkcijos ir pinigų politika

Lietuvos banko funkcijos ir pinigų politika

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos banko funkcijos. Lietuvos banko valdyba ir jos funkcijos. Pagrindinės pinigų politikos kryptys. Tarpbankinė lėšų pervedimo sistema. Rizikos valdymas. Pagrindinės Lietuvos banko užsienio atsargų valdymo nuostatos. Atskaitomybė ir informavimas apie veiklą. Tiesioginių pinigų politikos priemonių pakeitimas netiesioginėmis. Išvados.

Ištrauka

"Bankai, būdami kredito centrais, virsta mūsų ūkio širdimi, kuri traukia į save ir vėl išmeta mūsų ekonominio organizmo gyvybės syvus – pinigus."(V.Jurgutis)
Bankai yra svarbiausi šalies ūkio centrai, kurie leidžia pinigus į "ekonominį gamybos darbą", jie yra tie šalies ūkio smegenys, kurie, leisdami pinigus, žiūri, kad jie dirbtų planingą, šalies ūkiui naudingą kūrybingą darbą. Todėl, vartodami bankinius pinigus, mes prisidedame prie šalies kūrybinio darbo.
Ekonominei sistemai tolydžiai plėtojantis, finansų mechanizmas darėsi vis sudėtingesnis, kreditiniai sandoriai nepaprastai išplito ir dabar dauguma įvairių dydžių verslo sandorių atliekama per bankus. "Bankas, kaip svarbi visuomenės ūkio įmonė, turi būti galingas ne tik svetimais depozitininkų pinigais, bet ir savininkų sudėtais kapitalais. Svarbiausias yra centrinis bankas – Lietuvos bankas. Emisinio Lietuvos banko įsteigimas, lito banknotų išleidimas ir nacionalinės pinigų sistemos sukūrimas - epochinės reikšmės įvykis,. sustiprinęs ekonominį savarankiškumą. Taigi, šiame kursiniame darbe analizuojamos Lietuvos banko funkcijos bei operacijos, vykdant Lietuvos pinigų politiką. Tam tikslui pasitelkiama įvairi literatūra bei interneto puslapiai.

Įgyvendindamas LR Lietuvos banko įstatymo nustatytus tikslus ir atlikdamas savo funkcijas bei vykdydamas tam reikalingą veiklą, Lietuvos bankas yra nepriklausomas nuo Lietuvos Respublikos valstybės institucijų ir įstaigų bei kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų. Lietuvos bankas turi teisę steigti skyrius, atstovybes, įstaigas ir įmones bei būti kitų įstaigų ir įmonių akcininku ar dalininku tiek Lietuvos Respublikoje, tiek užsienio valstybėse, jei to reikia Lietuvos banko funkcijoms atlikti. Lietuvos bankas palaiko ryšius ir sudaro sutartis su užsienio valstybių ir tarptautinėmis finansų institucijomis.
Pinigų emisijos teisę turi tik Lietuvos bankas. Jis:
1) įstatymų nustatyta tvarka išleidžia į apyvartą ir išima iš apyvartos Lietuvos Respublikos pinigus;
2) nustato Lietuvos Respublikos pinigų nominalus, skiriamuosius, apsaugos ir mokumo požymius, išima iš apyvartos banknotus ir monetas, pakeičia juos kitais ir apie tai paskelbia viešai, organizuoja pinigų gaminimą, gabenimą bei saugojimą, nustato susidėvėjusių ir sugadintų pinigų išėmimo iš apyvartos, jų keitimo bei naikinimo tvarką, sudaro atsarginius banknotų ir monetų fondus, atlieka litų banknotų ir monetų bei centų monetų ekspertizę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai24
Dydis71.05 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banko funkcijos ir pinigu politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą