Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Pasaulio banko veikla ir jo politika

Pasaulio banko veikla ir jo politika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Pasaulio banko raida ir jo politika. Pasaulio banko įsteigimas ir jį įtakojusios priežastys. Pasaulio banko organizacinė struktūra ir pajamų šaltiniai. Pasaulio banko politika ir projektų struktūra. Pasaulio banko projektų apžvalga. Pasaulio banko Lietuvoje vykdoma politika. Pasaulio banko projektų Lietuvoje struktūros apžvalga ir tendencijos. Šiuo metu pasaulio banko Lietuvoje įgyvendinamų projektų apžvalga. Pasaulio banko projektų perspektyvos. Pasaulio banko pasaulio projektų taikymas Lietuvoje. Pasaulio banko atlikto Lietuvoje įvertinimo aspektai. Pasaulio banko projektų taikymo problemos.

Ištrauka

Įvairios tarptautinės finansinės struktūros veikia pasaulio ekonomiką – ir ekonomiškai stiprių, ir besivystančių šalių. Šiandien įvardijamos dvi stipriausios pasaulyje finansinės organizacijos, kurių paskirtis sulyginti šalių ekonominį lygį – pakelti besivystančių šalių ekonominį lygį – tai institucijos dvynės Pasaulio bankas ir Tarptautinis Valiutos Fondas. Šių institucijų funkcijos skiriasi, tačiau jos nuolat bendradarbiauja, ir, prireikus, jų pastangos apjungiamos, siekiant bendro tikslo.
Pasaulio bankas buvo įkurtas 1948 m., ir nuo to laiko nebuvo patyręs nuostolių, nepaisant to, kad jis pripažintas ne pelno siekiančia organizacija. Šį reiškinį įtakojo labai konservatyvi ir atsargi banko skolinimo politika.
Šio darbo tikslas apžvelgti, kokie Pasaulio banko veiklos ypatumai bei politikos kryptys lėmė tai, kad ši organizacija nuo pat savo įkurimo dienos yra pelninga ir finansiškai stipri.
Pirmas uždavinys. Apžvelgti Pasaulio banko steigimo istoriją bei jį įtakojusias priežastis, kurios nulėmė šios institucijos veiklos ypatumus. Apžvelgti Pasaulio banko organizacinę struktūrą bei išanalizuoti sprendimų priėmimo tvarką, nes tai lemia banko politiką. Labai svarbu apžvelgti projektų vykdymo etapus, nes tai neatsiejama banko vykdomos politikos dalis. Apžvelgti Pasaulio banko pajamų šaltinius.
Antras uždavinys. Apžvelgti Lietuvoje įgyvendinamus Pasaulio banko projektus bei jų struktūrą. Apžvelgti pagalbos Lietuvai būdus ir rekomendacijas. Aptarti, kokios, anot Pasaulio banko specialistų, problemos turėtų būti sprendžiamos artimiausiu metu.
Trečias uždavinys. Apžvegti Pasaulio banko projektų perspektyvas – kiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Apžvelgti, kokiose srityse Pasaulio bankas numato toliau vystyti savo veiklą Lietuvoje.
Rašant šį darbą, buvo taikytas vienintelis tyrimo metodas – analizė. Buvo sugrupuoti bei susisteminti įvairių Pasaulio banko projektų duomenis. Šis apibendrinimas leido pamatyti tam tikras projektų tendencijas bei perspektyvas.
Šios temos ypatumas lėmė tai, kad darbe nėra pateikiama teorinė dalis. Kadangi yra nagrinėjama finansinė institucija, jos veikla bei politika, ypatingą reikšmę turi steigimo istorija ir jį įtakojusios priežastys.
Praktinės dalies duomenis – tai informacija apie įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus Pasaulyje bei Lietuvoje. Šie duomenys leido pamatyti Pasaulio banko veiklos ypatumus – projektų įgyvendinimo eigą, kokie projektai yra aktualiausi Pasaulyje ir Lietuvoje, kas lemia tam tikrus sprendimus, pamatyti šalių įvetinimo aspektus, nuo to priklauso tolimesnio bendradarbiavimo žingsniai.
Šiam darbui pagrinde buvo naudojama internetinė ir vidinė AB SEB Vilniaus banko medžiaga, skirta vidiniam darbuotojų naudojimui. Taip pat buvo naudojama žinių agentūros ELTA teikiamų informacinių pranešimų sistema. Kadangi Lietuvoje beveik nėra informacijos apie Pasaulio banko struktūrą ir veiklą, didžioji dalis medžiagos panaudota iš interaktyvių šaltinių – interneto.
Atlikus duomenų struktūrizavimą bei apžvalgą, galiu teigti, kad Pasaulio banko atliekamų pagalbos darbų reikšmė yra didžiulė visai pasaulio ekonomikai. Tai pagalba, skirta šalių ekonomikai stiprinti, taip pritraukiant užsienio investicijas. Investicijos užtikrins ilgalaikį šalies ekonomikos vystymąsi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-23
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis36.68 KB
AutoriusAnastasija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Balčiūnas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasaulio banko veikla ir jo politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. Balčiūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą