Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Centrinis bankas (CB) ir jo įtaka ekonomikai

Centrinis bankas (CB) ir jo įtaka ekonomikai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Centrinis bankas (CB). Centrinio banko (CB) tikslai ir funkcijos. Centrinio banko (CB) veiklos įtaka ekonomikai. Lietuvos centrinis bakas. Lietuvos banko trumpa raidos istorija. Lietuvos banko valdymas ir struktūra. Lietuvos banko tikslas ir funkcijos. Centriniai bankai (CB) kitose valstybėse. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) centrinis bankas – Federalinė rezervų sistema (FRS). Didžiosios Britanijos centrinis bankas – Anglijos bankas. Vengrijos nacionalinis bankas. Prancūzijos centrinis bankas. Japonijos centrinis bankas. Naujosios Zelandijos centrinis bankas – Naujosios Zelandijos rezervų bankas. Europos centrinis bankas (ECB). Išvados.

Ištrauka

Terminas "bankas" yra kilęs iš italų kalbos žodžio "banco" – tai stalas, už kurio viduramžiais sedėdavo pinigų keitėjai. Bet viduramžiai nėra bankininkystės pradžia. Kai kurios bankininkystės operacijos buvo žinomos jau senovės civilizacijose: Romoje, Graikijoje.
Bankinės sistemos raidos praktika parodė, kad jos centralizacija ir kontrolė yra būtina, reikalingas bankas, kuris rūpintųsi ne savo pelno maksimizavimu, bet bendra valstybės finansų politika, šiuo banku ir tapo Centrinis bankas – koordinuojantis šalies pinigų sistemos funkcionavimą ir bankų sistemos veiklą.
Prieš tai minėtos aplinkybės lėmė, kad beveik visos pasaulio valstybės šiuo metu turi savo Centrinį banką. Jis vaidina gan didelę reikšmę šiandienos ekonomikoje ir todėl derėtų daugiau sužinoti kas apskritai yra centrinis bankas, kokios yra jo funkcijoc, tikslai, kaip centrinis bankas gali įtakoti ekonomiką. Visa tai mes aiškinsimies savo darbe.
Analizuosime Lietuvos centrinio banko – Lietuvos Banko valdymą, struktūrą ir atliekamą veiklą. Taip pat pabandysime trumpai apžvelgti keleto kitų valstybių: JAV, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Prancūzijos, Japonijos, Naujosios Zelandijos centrinių bankų darbą, ypatumus ir išskirtinumus.
Aiškinsimies kokiu tikslu buvo įkurta "naujo tipo" Europos Centrinis Bankas, vienijantis visus Europos Sąjungos šalių narių centrinius bankus, trumpai apžvelgsime valdymą, ar naujosios šalys tokios kaip Lietuva gali dalyvauti sprendžiant įvairius klausimus. Taip pat stenksimies analizuosime kaip vykdoma priežiura.

Centriniai bankai išsirutuliojo dviem būdais. Vienas iš tų būdų – lėtas evoliucijos procesas. Bankas pradeda veiklą kaip komercinis bankas, bet per ilgą laiką labai sustiprėja, prisiima atsakomybę ir pamažu tampa centriniu banku.Antras būdas(dažniausiai pasitaikantis), kai centrinis bankas gauna centrinio banko funkcijas nuo pat pradžių. Kai bankas veikia kaip centrinis bankas, t.y. nustato savo veiksmus labiau remdamasis visuomenės, o ne akcininkų interesais, galima teigti, kad jis veikia kaip visuomenės institucija net ir tada, kai akcininkai formaliai renka visus jo aukštuosius pareigūnus.
Centrinis bankas yra viena iš pagrindinių šiuolaikinės ekonomikos institucijų. Tai vyriausybės institucija, palaikanti finansų sistemos veikimą ir kontroliuojanti pinigų pasiūlą. Tai "bankų bankas", dirbantis su komerciniais bankais bei vertybinių popierių dileriais palaikant savo vykdoma politika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-30
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis48.31 KB
AutoriusPovilas
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKoncevičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Centrinis bankas (CB) ir jo itaka ekonomikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Koncevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą