Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos bankų teikiamos paslaugos fiziniams asmenims

Lietuvos bankų teikiamos paslaugos fiziniams asmenims

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Įvadas. Bankas kaip paslaugų teikėjas. Lietuvos bankų teikiamos paslaugos fiziniams asmenims. Lietuvos bankų teikiami kreditai. Bankų teikiamų būsto kreditų bendri bruožai bei jų skirtumai. Hansabanko teikiami būsto kreditai. Vilniaus banko teikiami būsto kreditai. Nordea LB banko teikiami būsto kreditai. Nord LB banko teikiami būsto kreditai. Parex banko teikiami būsto kreditai. Vartotojiškas kreditas. Kitos bankų teikiamos paslaugos. Indėliai. Lizingas. Elektroninis bankas. Kitos paslaugos. Lietuvos bankinės sistemos ateitis Europos sąjungos bankinių sistemų kontekste. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Komercinio banko paslauga - tai banko atliekama operacija, kuri yra vykdoma klientų užsakymu jų naudai už atitinkamą mokestį. Visame pasaulyje komercinių bankų teikiamos paslaugos yra panašios savo esme ir gali skirtis tik forma.
Pastaraisiais metais auganti konkurencija tarp Lietuvoje veikiančių bankų skatina juos teikti vis įvairesnes paslaugas klientams. Tam įtakos turėjo užsienio investicijos į Lietuvos bankus tiek tiesiogine prasme didinant bankų akcinį kapitalą, tiek ir netiesiogiai – tai yra užsienio investuotojų atstovai tapo bankų valdymo organų nariais ir taip galėjo perteikti valdymo patirtį. Manoma, jog ateityje konkurencija dar labiau augs išplėsdama vartotojų teisę rinktis, gerindama paslaugų kokybę ir patikimumą, mažindama kainas, stiprindama gyventojų pasitikėjimą bankais, o pigesnių išteklių dėka skatindama vartojimą ir ekonomikos augimą.
Kreditas yra viena iš daugelio bankų operacijų, išsivysčiusios ekonomikos neatsiejama dalis, o būsto kreditai yra viena iš daugelio kredito rūšių. Pastaruoju metu mūsų šalyje bankų teikiami kreditai vis labiau populiarėja. Ilgą laiką Lietuvoje tai buvo neprieinama arba prieinama tik labai dideles pajamas turintiems žmonėms. Tačiau dabar vis daugiau žmonių jais naudojasi, o ir bankai vienas po kito siūlo įvairias lengvatas bei vilioja pasinaudoti jų paslaugomis.
Ypač tai aktualu jauniems, savarankišką gyvenimą pradedantiems žmonėms. Bankų teikiamos paslaugos, o ypač būsto kreditavimo klausimai yra aktuali tema šiandieninėje konkurencingoje rinkoje, kai vartotojui sunku pasirinkti paslaugų teikėją. Todėl nutariau šią temą pasirinkti nagrinėti diplominiame darbe.
Atliekant šį darbą daugiausiai rėmiausi internete esančiais bankų tinklapiais, straipsniais iš spaudos, mokomąja literatūra. Stengiausi analizuoti pasirinktų bankų paslaugas, jų įvairovę bei skirtumus, paskolų gavimo reikalavimus, gavimo tvarką, palyginti bankų teikiamas paslaugas fiziniams asmenims, išduodamas paskolas bei palūkanas. Tačiau pagrindinis mano tikslas, kurį sau prieš pradėdama atlikti šį darbą iškėliau – išsiaiškinti kokie būdai yra palankiausi klientui.
Temos aktualumas -Mano pasirinkta tema yra ypač aktuali šiandieniniam vartotojui, nes Lietuvoje dabar veikia daug bankų, kurie teikia labai panašias paslaugas, todėl yra labai svarbu nustatyti tarp jų esančius skirtumus.
Darbo objektas– Hansabankas, Vilniaus, Nord/LB, Nordea bei Parex bankai.
Darbo tikslas - yra išnagrinėti pasirinktų bankų teikiamas paslaugas fiziniams asmenims.
Darbo uždaviniai :
• Įvardinti banko atliekamas operacijas.
• Trumpai apžvelgti dabartinę bankų situaciją Lietuvoje.
• Palyginti tokias banko paslaugas kaip paskolos, lizingas, indėliai, atsiskaitymai mokėjimo pavedimais, ar kitas paslaugas tarp mano pasirinktų bankų.
• Išnagrinėti būsto kredito gavimo elementus.
• Aptarti bankų ateities perspektyvas Europos sąjungos kontekste.
• Pateikti išvadas.
Darbo pobūdis – aprašomasis, tiriamasis. Nagrinėjau pasirinktų Lietuvos bankų paslaugas, būsto kreditavimo galimybes.
Pirmoje dalyje yra analizuojamos ir palyginamos Lietuvos bankuose teikiamos paslaugos. Joje taip pat nagrinėjama dabartinė bankų situacija Lietuvoje
Antroje dalyje yra pateikta bankų teikiamų kreditų apžvalga. Joje yra išskirtos banko aktyvinės, pasyvinės bei kitos atliekamos operacijos. Kartu pateikiama banko paslaugos samprata.
Trečioje darbo dalyje yra nagrinėjama bankų perspektyva ir plėtros galimybės Lietuvai tapus Europos sąjungos nare. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-05
DalykasBankininkystės diplominis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis94.73 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banku teikiamos paslaugos fiziniams asmenims [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą