Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Europos centrinis bankas (ECB) ir jo veikla

Europos centrinis bankas (ECB) ir jo veikla

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Europos ekonominės ir valiutinės integracijos vystymosi istorija. Europos centrinių bankų (ECB) sistemos ir bendros valiutos sukūrimo priežastys ir etapai. Pirmasis Europos valiutų sąjungos etapas (1990-1993). Antrasis Europos valiutų sąjungos etapas (1994-1998). Trečiasis Europos valiutų sąjungos etapas (1999-2002). Centrinis Europos bankas (ECB) ir jo veikla. Europos Centrinio banko (ECB) modelio pasirinkimas: Mastrichto sutartis. Europos Centrinis banko sistemos (ECBS) tikslai, pareigos ir paskirtis. Europos centrinio banko (ECB) veikla. Europos centrinio banko (ECB) darbo organizavimas. Europos Centrinio banko (ECB) kapitalas. Centrinio banko (CB) nepriklausomumas ir atskaitomybė. Lietuvos bankas ir jo integravimas į Europos monetarinę sistemą. Lietuvos banko veiklos. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (2).

Ištrauka

Kaip rodo pasaulinės centrinės bankininkystės raidos tyrimai, centriniai bankai yra istorijos "produktas". Jų vaidmuo istorijos tarpsniuose kinta. Centrinis bankas yra viena iš pagrindinių šiuolaikinės ekonomikos institucijų. Tai vyriausybės institucija, palaikanti finansų sistemos veikimą ir kontroliuojanti pinigų pasiūlą. Tai greičiau "bankų bankas", dirbantis su komerciniais bankais bei vertybinių popierių sandorininkais, palaikantis savo vykdomą pinigų (monetarinę) politiką.
Kad būtų buvę galima žengti istorinį žingsnį – įvesti bendrąją euro valiutą ir laikytis bendros pinigų politikos – būtinai reikėjo sukurti struktūrą, užtikrinančią, kad Europos Sutartyje numatyti tikslai bus įgyvendinti. Todėl buvo sukurta nauja, unikalios struktūros ir atliekanti ypatingas funkcijas Europos centrinių bankų sistema. Tokia institucija negalėjo atsirasti kaip visai nauja, labai svarbu buvo kuo daugiau pasinaudoti turimu ES šalių centrinių bankų potencialu ir patirtimi. ES sutartis ir Europos centrinių bankų sistemos bei Europos centrinio banko statutas, kuris kaip protokolas yra sutarties priedas ir turi tokią pačią juridinę galią, apibrėžia šios sistemos veikimą. Tai pirmas demokratinių valstybių istorijos atvejis, kai centrinio banko veikla taip detaliai apibrėžiama aukščiausią galią turinčiu juridiniu aktu. Taigi, nesudaroma prielaidų laikyti abejotinomis tam tikras Europos centrinių bankų sistemos organizavimo nuostatas, o priimamoms į ES šalims šios nuostatos turi būti viršesnės už nacionalines.
Pastaraisiais metais Lietuvos bankų sistemai vėlgi teko nemažai išbandymų: reikėjo perimti Europos Sąjunga, prisiderinti prie jos keliamų reikalavimų ir Europos centrinių bankų sistemos nuostatų.
Darbo tikslas – išanalizuoti Europos centrinį banką ir jo veiklą.
Siekiant iškelto tikslo darbe bus sprendžiami tokie pagrindiniai darbo uždaviniai:
Išnagrinėti pagrindinius ekonominės-valiutinės integracijos vystymosi etapus bei įvertinti jų įtaką;
Išanalizuoti Europos centrinio banko bei Europos centrinių bankų sistemos funkcionavimą;
Išanalizuoti Europos centrinio banko tikslus ir uždavinius;
Įvertinti Lietuvos banko galimybes bei pasirengimą vykdyti ES politiką bankininkystės srityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-07
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis110.09 KB
AutoriusNijole
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos centrinis bankas ir jo veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą