Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos centrinio (emisijos) banko įtaka ekonomikai

Lietuvos centrinio (emisijos) banko įtaka ekonomikai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Centrinio(emisijos) banko įtaka ekonomikai teorine prasme. Emisija ir centrinis bankas. Centrinis bankas. Pinigų emisija. Pinigų emisijos samprata ir rūšys. Pinigų emisijos teisinis reguliavimas. Lietuvos banko išimtinė teisė emituoti pinigus. Lietuvos – kaip emisijos – banko įtaka praktine prasme. Lietuvos banko emisijos pinigai – maža pinigų kiekio dalis. Galimas infliacijos inicijavimas. Pinigų erozija. Įmonių kaštų ir pajamų kontroliavimas. Privatieji – elektroniniai pinigai. Lietuvos banko įtakos galimybės įsivedus eurą. Ekonominė pinigų sąjunga. ECBS. ECB. Lietuvos Banko, kaip banko emitento, santykis su Europos Centriniu Banku, kaip banku emitentu. Išvados.

Ištrauka

Valstybės ekonominės politikos pagrindą sudaro pinigų politika ir fiskalinė (biudžeto) politika. Pinigų politiką formuoja ir už ją atsako šalies centrinis bankas – viena iš pagrindinių šiuolaikinės ekonomikos institucijų, palaikanti finansų sistemos veikimą ir kontroliuojanti pinigų pasiūlą.
Nors vykdydamas valstybės pinigų politiką, centrinis bankas atlieka daugybę funkcijų ir veiksmų, dažniausiai jis dar yra vadinamas emisijos banku, taip pabrėžiant, kad pinigų emisija yra viena svarbiausių centrinio banko funkcijų.
Dauguma autorių, nagrinėjantys bankų sistemą, daugiau dėmesio skiria komercinių bankų veiklai, jų atliekamoms funkcijoms, istorijai ir perspektyvoms ateityje tirti, daug mažiau gilindamiesi į centrinio banko veiklą ir pateikdami tik bendrinę informaciją apie šią instituciją. Tikslios informacijos apie konkrečią – emisijos – funkciją yra nepateikiama, o informaciją, kurią galima rasti, yra nesusisteminta, minimali. Akademinio pobūdžio literatūros, mokslinių straipsnių šia tema yra labai mažai, joje nėra analizuojama, koks vaidmuo tenka vienai svarbiausių centrinio banko veiklos funkcijų – emisijai net pagrindinėje jos veiklos terpėje – ekonomikoje.
Šiame darbe yra mėginama užpildyti informacijos apie centrinio banko vykdomos pinigų emisijos įtaką ekonomikai spragą. Surinkus visą įmanomą rasti literatūrą, ją išanalizavus ir susisteminus, bus prisidėta prie šios temos sisteminimo ir padės ateities tyrėjams lengviau tęsti analizavimo ar kitus uždavinius ir taikyti sukauptą informaciją praktikoje.
Norint suvokti, kokia yra emisijos įtaka ekonomikai, pirmiausia reikia gerai išanalizuoti centrinio banko veiklą apskritai., teoriniu pobūdžiu ir pagal veikiančius įstatymus. Kad būtų lengviau orientuotis teisiniuose dokumentuose, reglamentuojančiuose šios institucijos veiklą ir nurodančiuose įtakos ribas, bus nagrinėjamas adekvačiai ir Lietuvos banko - kaip Lietuvos valstybės centrinio emisijos banko - įtaka.
Tačiau teorijoje minimi aspektai dažnai prasilenkia su praktine realybe, tad būtina ištirti, kokia yra emisijos banko įtaka ekonomikai praktikoje. Teorijoje ir įstatymuose, grindžiant šios institucijos reikalingumą, nurodomi tik teigiami įtakos ekonomikai veiksniai, o praktikoje įtaka gali būti ir neigiama, tad būtina išanalizuoti ir palyginti, kiek teorinė įtaka sutampa su praktine.
Kaip vienas iš praktinių aspektų - integracija į Europos Sąjungos Euro zoną, kuri tampa Lietuvos banko viena iš svarbiausių veiklos krypčių. Plėtojantis tokiems eurointegraciniams procesams, Lietuvos emisijos bankui iškilo svarbūs uždaviniai – reformuoti savo teisinę bazę ir derinti banko įstatymus prie Europos Sąjungoje galiojančių Europos Centrinio banko įstatyminių aktų, todėl būtina išanalizuoti, ar pasikeis, kiek pasikeis ir kokiuose aspektuose Lietuvos emisijos banko įtaka ekonomikai po euro įvedimo.
Darbo objektas: Lietuvos centrinis bankas - emisijos bankas.
Darbo tikslas: išanalizuoti mūsų šalies centrinio banko, kaip emisijos banko, įtaką ekonomikai.
Darbo uždaviniai:
• Apibūdinti centrinio banko įtaką ekonomikai teorine prasme.
• Susisteminus surinktus duomenis, įvertinti centrinio banko apskritai ir Lietuvos banko įtaką ekonomikai praktine prasme.
• Susisteminus surinktus duomenis, įvertinti Lietuvos banko įtakos galimybes įvedus eurą.
Darbo metodas – teisės aktų, metodinės literatūros, mokslinių straipsnių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-30
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis49.34 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos centrinio (emisijos) banko itaka ekonomikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą