Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Bankų sistema Lietuvoje (8)

Bankų sistema Lietuvoje (8)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas, Bankai. Bankų tipai. Centrinis bankas. Lietuvos bankas. Komerciniai bankai. Užsienio bankų skyriai. Užsienio bankų atstovybės. Bankų paslaugos. Paskolos. Overdraftai. Garantijos ir laidavimai. Prekybos finansavimas. Išvados.

Ištrauka

Mūsų šalies pinigų ir finansų sistema užima svarbią vietą esant rinkos ekonomikos sąlygoms. Bankai – vieni iš pagrindinių ir svarbiausių ekonominės veiklos dalyvių ir atlieka strateginį vaidmenį. Jie kaupia lėšas priimdami indėlius, skolina pinigus juridiniams ir fiziniams asmenims. Pajamas jiems užtikrina paskolos, kituose bankuose laikomi vertybiniai popieriai ir kitoks turtas (R. Urniežius, 2001, p. 107).
Finansų sistemos išsivystymo lygis turi lemiamą reikšmę visos ekonomikos raidai. Savo ruožtu finansinės institucijos yra finansų širdis ir nuo jų veiklos efektyvumo priklauso visos finansų sistemos lygis. Bankų steigimo istorija taip pat yra sena. Lietuvos bankas yra Lietuvos Respublikos Centrinis bankas, kurio pagrindinis tikslas - siekti kainų stabilumo (tai yra visiems aktuali tema). Siekdamas šio tikslo Lietuvos bankas yra nepriklausomas nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei kitų valstybės įstaigų. Lietuvos bankas atstovauja Lietuvos valstybei užsienio valstybių centriniuose bankuose, tarptautiniuose bankuose ir kitose tarptautinėse finansinėse institucijose, taip pat tarptautiniuose valstybiniuose pasitarimuose (tarybose) pinigų, valiutos ir kredito politikos klausimais. Gali būti tarptautinių ir užsienio institucijų akcininkas, jei tai susiję su nacionalinės valiutos, tarptautinių kreditų ir atsiskaitymų politikos tobulinimu, ir siekiant įgyvendinti Lietuvos banko tikslus. Komercinių bankų sistema yra viena svarbiausių šalies ūkiui, ji efektyviai paskirsto kapitalą ir daro įtaką maksimaliam Bendrojo Nacionalinio Produkto augimui. Bankai gerina rinkos paskirstymą, padeda veiksmingai naudoti lėšas, teikia informaciją rinkos dalyviams. Konkurencija ir kiti aplinkos veiksniai vis daugiau dėmesio verčia skirti komercinių bankų veiklos analizei, įvertinant išorinę aplinką. Komerciniai bankai yra svarbiausios finansų sistemos institucijos, užtikrinančios ne tik finansų rinkos, bet ir visos valstybės ar regiono ekonomikos stabilumą bei augimą. Kreditinės rizikos valdymas – viena aktualiausių ir svarbiausių komercinių bankų problemų, kadangi įvairios paskolos sudaro didžiausią banko aktyvų dalį.


Bankas – institucija, kurios pagrindinė funkcija teikti kreditą ir kitas finansines paslaugas. Šiuolaikinis bankas – įstaiga, turinti licenciją, leidžiančią teikti bankines paslaugas. Tokia licencija suteikia teisę rinkti indėlius ir išduoti paskolas. Priimdami indėlius (depozitus), duodami paskolas ir atlikdami atsiskaitymo operacijas bankai kontroliuoja ir veikia tam tikrus ūkio procesus .Paprastai bankai uždirba iš mokesčių už paslaugas bei palūkanų maržos. Taigi bankai yra indėlių įstaigos, įkurtos su didesniu finansiniu kapitalu, kurių pagrindinės funkcijos- saugoti indėlius ir lėšas bei jas skolinti. Tačiau bankai taip pat teikia ir daug kitų finansinių paslaugų. Pagrindinė bankų funkcija- finansinis tarpininkavimas. Taip pat bankai atlieka šias funkcijas:
1. Telkia laikinai laisvas lėšas ir santaupas;
2. Iš sukauptų lėšų bankai teikia kreditus ir dažnai tampa pramonės įmonių akcininkais. Banko paskola – tai komercinis pasitikėjimas, kurį bankas išreiškia, skolindamas pinigus nustatytam laikotarpiui už tam tikras palūkanas;
3. Vykdant ūkinius sandėrius, bankai tarpininkauja piniginiuose atsiskaitymuose ir mokėjimuose;
4. Leidžia apyvarton pinigus, vertybinius popierius ir atlieka su jais susijusias operacijas;
5. Konsultuoja klientus, suteikdami jiems reikiamą ekonominę ir financinę informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-11
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis34.18 KB
AutoriusStarkiox
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku sistema Lietuvoje (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą