Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Internetinė bankininkystė

Internetinė bankininkystė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Internetinė bankininkystė. Elektroninės bankininkystės sistemos (EBS) samprata. EBS privalumai lyginant su tradicine bankininkyste. EBS naudojimo problemos. Internetas. Telebankas. Mobilus bankas. Interneto vartotojų augimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Bankai, reaguodami į išorinę aplinką ir joje vykstančius pokyčius, atitinkamai transformuoja savo veiklą, keičia organizacines struktūras, kuri ir diegia naujus produktus bei paslaugas, plečia rinkas. Dažnai informacijos technologijų panaudojimas leidžia nustatyti būdus, kuriais gali būti vykdomos verslo operacijos, kartu užimdamos tarpinę padėtį tarp kliento ir banko. Šio proceso pasekmė – elektroninės bankininkystės sistemos (EBS) atsiradimas ir išplėtojimas. Firmos, norėdamos kuo greičiau ir efektyviau aptarnauti klientus, laiko klausimą sprendžia diegdamos automatizuotas valdymo sistemas.Tobulinamos technologijos suteikė banko klientams galimybę naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis. Neverta net abejoti, kad finansinių operacijų perkėlimas į internetą gali sutaupyti labai daug laiko. Neseniai tokios intrenetinės operacijos ir apėmė mobiliuosius telefonus, delninukus ir kitus bevielius įrenginiu. Naudojantis šia sistema bet kuriuo paros metu galima pateikti nurodymus atlikti bankinę operaciją.
Elektroninė bankininkystė – naujas reiškinys. Šios veiklos plėtojimas yra susijęs su daugybe rizikų. Rizikų valdymas yra sėkmingos banko veiklos pagrindas. Bankai dar prieš užsiimdami elektronine bankininkyste privalo išsiaiškinti, su kokiomis rizikomis susidurs ir ar sugebės jas valdyti.
Elektroninė bankininkystė Lietuvoje sparčiai auga, elektroninės bankininkystės paslaugomis 2004 metų pabaigoje Lietuvoje naudojosi 925,33 tūkst. žmonių, arba maždaug 45 proc. daugiau nei prieš metus.


Firmos, norėdamos kuo greičiau ir efektyviau aptarnauti klientus, laiko klausimą sprendžia diegdamos automatizuotas valdymo sistemas
Nauji fizinių ir juridinių asmenų atsiskaitymo būdai, tai daugiafunkcės mokėjimo kortelės, mokėjimai ar atsiskaitymai, vykdomi kompiuterių tinklais (tokiais kaip internetas).
Apibrėžti elektroninę bankininkystės sistemą yra sunku, nes Lietuvos Respublikoje šio termino neapibrėžia nei vienas norminis aktas (Valstybės žinios, 2000-2001; Teismų praktika, 2000).
Bendru atveju, elektroninę bankininkystės sistemą galima įvardinti įrangą ar kortelę, kurios vartotojas naudoja specialias technologijas (pvz. plastikines korteles su magnetine juostele arba mikroprocesoriumi; programinę įrangą personaliniame kompiuteryje įjungtame į kompiuterių tinklą) leidžiančias tiesiogiai atsiskaityti su tiekėjais ar pardavėjais nenaudojant grynųjų pinigų ir kitų tradicinių atsiskaitymo būdų (Electronic money, 1997).
Šiuose atsiskaitymuose dalyvauja prekės ar paslaugos pardavėjas, jų pirkėjas ir bankas, ar kita finansinė institucija, kaip tarpininkas. Kiekvienas operacijos dalyvis turi skirtingus motyvus ir poreikius. Banko tikslas – suprasti tų motyvų bei poreikių skirtumus ir surasti optimaliausią variantą bendriems klientų tikslams įgyvendinti. Modernus bankas siekia garantuoti savo klientams greitus, ekonomiškus ir patogius atsiskaitymus, bei maksimizuoti savo pelną iš mokėtojų paslaugų (Vaškelaitis V., 1998).
Šiuo metu bankai intensyviai siūlo elektroninės bankininkystės sistemos paslaugas, tai kompiuterinė bankininkystė, internetinė bankininkystė, mokėjimo kortelės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-08
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.83 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetine bankininkyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą