Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Lietuvos banko aukso atsargos, jų disponavimas ir valdymas

Lietuvos banko aukso atsargos, jų disponavimas ir valdymas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Banko veiklos organizavimo ir planavimo kursinis darbas. Įvadas. Temos dėstymas. Aukso atsiradimo raida. Lietuvos turimos aukso atsargos. TSRS bandymai perimti Lietuvos banko auksą ir sąskaitas užsienyje 1940-1941 metais. Aukso vertė. Kaip Lietuva valdo turimas aukso atsargas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Darbo tikslas – yra išsiaiškinti kiek aukso lėšų priklauso Lietuvos bankui, kaip bankas valdo šias aukso atsargas, kaip jomis disponuoja. Medžiagą darbui rinkau iš įvairių iformacijos šaltinių: knygų, periodinių spaudos leidinių, ir informacijos, esančios internete. Lietuvos turimo aukso kiekio, jo valdymo, disponavimo tema, manau, yra mums aktuali šiai dienai ir ateityje. Kažkada Lietuvos turimą auksą bandė perimti TSRS, dalį jo Lietuva vis gi neteko okupacijos metais. Taipogi anksčiau turimomis aukso atsargomis bankai negalėjo disponuoti (jis buvo įšaldytas). Dabar Lietuvos bankas valdo visas Lietuvos turimas aukso atsargas ir jomis disponuoja, panaudoja užsienio pasiuntinybių reikmėms.
Toliau darbe ir aprašysiu apie tai kiek Lietuva turi aukso, kaip jis atsirado, taip pat apie TSRS bandymus perimti turimas aukso atsargas. Kokia buvo ir yra dabar aukso vertė. Ir kaip Lietuvos bankas valdo, kaip disponuoja aukso atsargomis šiomi dienom.
Aukso atsargos – tai yra dalis iš visų turimų ir valdomų užsienio atsargų. Na o užsienio atsargos yra vienas iš pagrindinių Lietuvoje taikomo fiksuoto valiutų kurso režimo modelio – valiutos valdybos – sklandaus funkcionavimo veiksnys, garantuojantis nacionalinės valiutos stabilumą.
Auksas ekonomikoje dėl savo savybių (vienalytis, dalus, lengvai apdorojamas ir gabenamas) turi ypatingą vartojamąją vertę, atlieka pinigų funkciją. Iš aukso kalamos monetos, auksas specialiais luitais saugomas kaip valstybių centrinių bankų aukso atsargos. Valstybė laiko auksą kaip savo tarptautinių atsargų dalį ir gali jį panaudoti mokėjimo balanso deficitui padengti. Aukso standarto sąlygomis kaip vertės matas, auksas atliko cirkuliacijos, mokėjimo ir turtų kaupimo priemonės pasaulinių pinigų funkcijas. Susikūrus valstybių valiutų sistemoms vidaus apyvartoje įsivyravo į auksą nekeičiami popieriniai pinigai (bankotai) bei metalinės monetos, vėliau elektroniniai pinigai. Tuomet auksas nebeatliko cirkuliacijos bei mokėjimo priemonės funkcijų, liko vertės matu, išlaikė turtų kaupimo priemonės bei pasaulinių pinigų funkcijas, tebėra pinigų sistemos pagrindas. Nuo 1972 m. auksas nustojo buvęs Tarptautinio valiutos fondo apskaitiniais pinigais ir pakeistas specialiosiomis skolinimosi teisėmis, tačiau liko svarbiausia valstybių tarptautinių atsargų dalimi. Kitaip negu popieriniai pinigai, auksas pats turi vertę kaip prekė. Auksas perkamas ir parduodamas pasaulio biržose. Daugiausia aukso perkama siekiant investuoti pinigus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-14
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis38.42 KB
AutoriusEvija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasG. Berkelienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banko aukso atsargos ju disponavimas ir valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • G. Berkelienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą