Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Elektroninės banko sistemos

Elektroninės banko sistemos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Elektroninės banko sistemos. Elektroninė bankininkystė. Bankinė informacinė sistema Forpost. Šios sistemos ypatumai. Sistemos veikimas ir pritaikymas. Elektroninė bankininkystės sistema Solo. Solo paslaugos. Banktron® - daugiakanalė elektroninė banko sistema. Banktron® sandara ir veikimas. Duomenų saugumas ir elektroninis parašas. Mobilioji bankininkystė. Atsiskaitymai - per mobilųjį įrenginį.

Ištrauka

Elektroninė bankininkystė yra naujausias atradimas bankų sistemoje ir jos apibrėžimą būtų galima labai įvairiai formuoti. Ją sudaro: internetinė, mobilioji bankininkystė. "Šiandien modernios technologijos leidžia sukurti patikimą ir saugią elektroninės bankininkystės sistemą. Vis dėlto, augant elektroninės bankininkystės populiarumui, yra vienodai svarbu bankinių duomenų saugumu rūpintis tiek bankams, tiek klientams, todėl žmones būtina šviesti duomenų apsaugos temomis", – sakė Vilniaus banko Elektroninės bankininkystės departamento direktorius Gediminas Valančius (2003). Naujausiais kompanijos "Jupiter" duomenimis, jau dabar Europoje daugiau nei 50 mln. žmonių naudojasi interneto bankininkystės paslaugomis. Tai reiškia, kad senajame Žemyne gyvena daugiau kaip pusė visų pasaulio el. bankininkystės paslaugų vartotojų.
Šio darbo tikslas – susipažinti su labiausiai paplitusiomis elektroninės bankininkystės sistemos Lietuvoje bei pasaulyje, įvertinti teikiamų paslaugų kokybę ir patikimumą bei prieinamumą klientams. Apžvelgti elektroninės bankininkystės užuomazgas, dabarties realijas bei šios paslaugos ateities perspektyvą.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Alvydas Sadeckas, ne vienerius metus dirbęs teisėsaugos srityje, dabar jau antrą kadenciją kuruojantis saugumo problemas, neabejoja, kad norinčių neteisėtai pasipelnyti tik daugės: Vertinant situaciją kriminogeniniu požiūriu, nieko čia stebėtino ir naujo nėra. Natūralu, kad nusikalstamo pasaulio atstovai ieškodami naujų nišų nevengė šiuolaikinių technologijų, (2005).
"Hansabanko" informacinių technologijų ir produktų plėtros tarnybos vadovo Antano Danio teigimu, ypač svarbu, kad rūpinantis elektroninės bankininkystės saugumu bankai apjungia jėgas. Bandymai pažeisti saugumą tam tikra prasme nukreipti prieš visą bankininkystės sistemą. Užsienio šalių patirtis rodo, kad elektroniniai nusikaltėliai paprastai linkę taikyti tuos pačius metodus prieš kelių bankų klientus, todėl bankams naudinga keistis informacija ir, ginant klientų interesus, bendradarbiauti saugumo stiprinimo srityje". Todėl dar vienas iš tikslų yra suteikti išsamią informaciją apie paplitusius elektroninius nusikaltimus bei bankų teikiamas apsaugos priemones savo klientams.

Ne tik Europoje, bet Amerikoje ir kitur apžvalgininkų tarpe vis labiau įsivyrauja nuomonė, kad interneto bankininkystės paslaugos "subrendo" vis platesnei rinkai.
Pasak Jono Oškinio, Amerikoje yra jau apie 25 mln. el. bankininkyste besinaudojančių namų ūkių - dvigubai daugiau nei 2000 m. pabaigoje. Analitikai mano, kad vartotojai tiesiog susipažino ir "apsiprato" su šia paslauga, tam reikėjo kelių metų laiko.
Pasak Williams, Krissah (2005) apmokant paslaugas, naudojantis elektronine bankininkyste užtrunka daug trumpiau, nei darant tai įprastu būdu. Be to, bankuose reikia laukti eilėje, norint apmokėti sąskaitą, pervesti pinigus ar atlikti kitą operaciją, o internetu tai gali padaryti iš karto. Carolyn Bigda (2005) atlikti tyrimai rodo, kad susekti apgaulę, padarytą apmokant sąskaitas internetu užtruko 18 dienų, o tvarkant sąskaitas popieriniu būdu – 114 dienų. Vadinasi, galima teigti, kad atlikti operacijas elektroniniu būdu yra saugiau, patikimiau bei daug greičiau nei įprastu būdu. Šiandien modernios technologijos leidžia sukurti patikimą ir saugią elektroninės bankininkystės sistemą. Vis dėlto, augant e-bankininkystės populiarumui - vienodai svarbu bankinių duomenų saugumu rūpintis tiek bankams, tiek klientams, todėl žmones būtina šviesti duomenų apsaugos temomis", – sakė Vilniaus banko Elektroninės bankininkystės departamento direktorius G. Valančius.

1.2 Bankinė informacinė sistema FORPOST

Kompanija FORBIS – bankų programinės įrangos kūrėjas. Įmonė siūlo vieningą sprendimą – bankinę informacinę sistemą FORPOST, kuri apima visas šiuolaikinio banko veiklos sritis. Be tradicinių produktų ir paslaugų įmonė siūlo naujausias bankininkystės verslo technologijas: internetinę ir mobiliąją bankininkystę, plastikines korteles, pažangią klientų valdymo sistemą. Sistema turi tiesioginę sąsają su įvairiomis išorinėmis programomis (pavyzdžiui, SWIFT ir Reuters), taip pat yra lengvai suderinama su kitų gamintojų programine įranga. (http://info.forbis.lt/pub/home) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-28
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.04 KB
Autoriusjussstyna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVeselka
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronines banko sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Veselka
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą