Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Banko kreditavimo formų analizė: AB "Šiaulių bankas"

Banko kreditavimo formų analizė: AB "Šiaulių bankas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Komercinis bankas. Banko operacijos. Kreditai. Kredito rizikos valdymas. Palūkanos. Palūkanų normų rizikos valdymas. Finansinė rizika. Valiutos keitimo rizika. Faktoringas. Libor. AB "Šiaulių banko" veikos kreditavimo formų analizė. Trumpa AB "Šiaulių banko" istorija. AB "Šiaulių banko" misija ir tikslai. AB "Šiaulių banko" valdymo struktūra. AB "Šiaulių banko" SWOT analizė. AB "Šiaulių banko" teikiami kreditai. Kreditai smulkiajam ir vidutiniam verslui plėtoti. Kreditai smulkiajam ir vidutiniam moterų verslui. Overdraftai. Mikrokreditai iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko resursų. Kreditai iš pasaulio banko resursų. Kreditai iš Phare programos lėšų. Faktoringas. AB "Šiaulių banko" rizikos valdymas. Finansinė kreditų ir palūkanų paskutinių trijų metų analizė. Išvados. Rekomendacija.

Ištrauka

Darbo tema – AB Šiaulių banko kreditavimo formų analizė.
Objektas – AB Šiaulių bankas.
Darbo tikslas – išanalizuoti AB Šiaulių banko kreditavimo formas.
Uždaviniai:
1. Aptarti sąvokos "komercinis bankas" reikšmę.
2. Išsiaiškinti sąvokos "kreditai" ir "palūkanos" reikšmes.
3. Išnagrinėti kredito ir palūkanų rizikos valdymą.
4. Išsiaiškinti sąvokos "faktoringas" reikšmę.
5. Aptarti sąvokos "LIBOR" reikšmę.
6. Išanalizuoti AB Šiaulių banko kreditavimo formas.
7. Išnagrinėti AB Šiaulių banko trijų metų finansines ataskaitas.

Aktualumas – efektyvi kreditavimo politika yra labai svarbi ne vien dėl to, kad ji garantuoja paties banko gyvybingumą ir pelningumą, bet ir dėl to, kad ji skatina ir palengvina verslininkystę bei prisideda prie visos šalies ekonominės plėtros.
Naujumas – didėjantis rinkos spaudimas paskolų palūkanų lygiui, stiprėjanti Lietuvos bankų konkurencija reikalauja iš banko efektyvesnio paskolų portfelio valdymo. Išanalizavus AB Šiaulių banko kreditinę veiklą ir parinkus atitinkamą strategiją būtų galima dar labiau padidinti jo pelningumą bei tolesnį skolinimo efektyvumą.
Hipotezė - tinkamai vystant banko politiką, bankas galės gauti maksimalų pelną ir pasiekti ilgalaikę sėkmę.
Metodai:
1. Literatūros šaltinių analizė.
2. Šiaulių banko metinė 2001 m. ataskaita.
3. Šiaulių banko metinė 2002 m. ataskaita.
4. Šiaulių banko metinė 2003 m. ataskaita.

Jokia šalis negali egzistuoti be finansinių tarpininkų, padedančių vyriausybei kontroliuoti ir kurti valstybės pinigus. Finansiniai tarpininkai – tai institucijos, kurios surenka pinigų fondus (indėlių ar kita forma) iš gyventojų ar firmų ir teikia jiems paskolas, taip pat perka ir parduoda obligacijas ir kitus vertybinius popierius. Jų pelną sudaro gautų ir išmokėtų palūkanų skirtumas. Vieni iš svarbiausių finansinių tarpininkų yra komerciniai bankai. Tai daugiausiai privačios institucijos, teikiančios platų finansinių paslaugų diapazoną.
Komercinis bankas – bankas, kuris priima pinigų indėlius ir suteikia jiems mokėjimo pervedimo paslaugas, taip pat sudaro sąlygas taupyti ir skolintis. Komerciniai bankai yra orientuoti į pelną, o jų klientai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, bei valstybinės institucijos. Komerciniai bankai gali turėti skyrius, filialus ir atstovybes. Šie padaliniai neturi juridinio asmens statuso. Komerciniams bankams, pradedantiems savo veiklą yra keliamas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas (šiuo metu Lietuvoje 27 mln.Lt). Komerciniai bankai grupuojami pagal įvairius kriterijus į mažmeninius, didmeninius, bendruosius, specializuotus, taupomuosius, komercines paslaugas teikiantys, universalius, tarptautinius bei daugianacionalinius bankus.
Komercinio banko veiklą parodo jo balansas, kuris susideda iš aktyvo ir įsipareigojimų. Aktyvas – tai, kas priklauso bankui, jo turima vertė. Įsipareigojimai – tai, ką bankas skolingas kitiems subjektams, t.y. čekiniai, taupieji bei terminuotieji indėliai, skolinimasis bei banko kapitalas. Aktyvų ir įsipareigojimų skirtumas yra banko grynoji vertė (arba nuostolis).
Komercinis bankas turi dvejopą tikslą – patenkinti pinigų poreikį pagal pareikalavimą ir taip pat pelningai panaudoti turimus išteklius. Šie tikslai turi įtakos aktyvų sudarymui. Dalis išteklių laikoma likvidumui palaikyti (atsargos kapitalo norma), įskaitant grynuosius pinigus, centrinio banko indėlius, paskolas iki pareikalavimo diskonto rinkoje, įstatinius ir iždo vekselius. Šis kapitalas leidžia bankui patenkinti neatidėliotinus savo klientų grynųjų pinigų poreikius. Tuo išlaikomas klientų pasitikėjimas banku kaip geru savo indėlių saugotoju. Likusi banko išteklių dalis panaudojama gauti pelnui iš valstybės srities vertybinių popierių paketo, srities savivaldybės išleistų vertybinių popierių kartu su skolomis ir kredito viršijimu. Banko indėliai yra pagrindinė visų turimų pinigų dalis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-24
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis110.92 KB
Autoriusjudita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Palčiauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banko kreditavimo formu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Palčiauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą