Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>2001-2004 metų finansinės būklės analizė: AB bankas "Swedbank" (Hansabankas)

2001-2004 metų finansinės būklės analizė: AB bankas "Swedbank" (Hansabankas)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. AB bankas "Hansabankas" finansinės būklės įvertinimas. AB bankas "Hansabankas" veiklos apžvalga. AB bankas "Hansabankas" teikiamų paslaugų apžvalga. AB bankas "Hansabankas" veiklos finansinė analizė. AB bankas "Hansabankas" pelningumo analizė ir perspektyva. Horizontali analizė. Horizontali balanso analizė. Horizontali pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Vertikali analizė. Vertikali balanso analizė. Vertikali pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Finansinių rodiklių analizė. Lietuvos makroekonomikos apžvalga. Bendrų ekonomikos rodiklių apžvalga. Finansinių rinkų apžvalga. Bankų atsargos Lietuvos banke. Pinigų ir valiutų rinka. Indėlių bankuose rinka. Bankų paskolų rinka. Vertybinių popierių rinka. UAB "Hansa investicijų valdymas" siūlomų pensijų fondų veiklos analizė. Pensijų fondų investavimo sritys. Mokesčių dydis pensijų fonduose. Pensijų fondų pelningumas. Išvados.

Ištrauka

Pirmieji komerciniai bankai pradėjo formuotis dar XVIII a., o jų apimčių augimą įvairiose šalyse skatino greitėjantys industrializacijos procesai. Didžioji šio tipo bankų dalis susikūrė XIX a. antroje pusėje ir visi likusieji XX a. Pirmieji komercinių bankų klientai buvo verslo įmonės bei tų įmonių savininkai.
Bet kurios šalies ekonominė sistema yra išsivysčiusi tiek, kiek yra išsivysčiusi jos finansų sistema. Šiuolaikinė bankininkystė Lietuvoje pradėjo formuotis dar 1990 m. Bankų sistemos desovietizacija buvo vienas iš pirmųjų žingsnių rinkos ekonomikos link. Nuo pat pradžių LLRI skatino privatizavimą, laisvą įėjimą į rinką, laisvą konkurenciją, turto atskyrimą, savanorišką draudimą bei viešą atskaitomybę ir privatų reitingavimą, kaip gyvybingos bankų sistemos pagrindą.
Iki rinkos santykių formavimosi bankai Lietuvoje atliko tik antraeilį vaidmenį - administracinė (komandinė) sistema suformavo centralizuotą ūkio valdymo struktūrą, kurią atkartojo ir valstybinė bankų sistema. Lietuvos bankų sistema formavosi iš esmės dviem keliais: dalis sektoriaus atsirado po to, kai buvę sovietiniai bankai, išlaikydami savo nuosavybinę struktūrą, transformavosi į universalius komercinius bankus, o kita dalis bankų atsirado kaip naujos privačios struktūros.
Nuo 1990 m. pradėjo kurtis palankios teisinės sąlygos, klasikinės bankininkystės formavimuisi. Tai buvo dviejų lygių bankų sistemos pradžia, kurios pirmąjį lygį sudaro Lietuvos centrinis bankas. Antrasis lygis sudarytas iš visų ir šiandien dienai veikiančių komercinių bankų. 1992m. liepos 7d. buvo priimtas pirmasis įstatymas, kuris reglamentavo komercinių bankų veiklą. Šio įstatymo vienas iš straipsnių numatė ir pirmąjį nepriklausomoje Lietuvoje oficialų banko apibrėžimą: "Komercinis bankas yra kredito institucija, savo veiklą grindžianti indėlių ar kitų gražintinų lėšų iš juridinių ir fizinių asmenų bei kreditų teikimu ir prisiimanti su tuo susijusią riziką bei atsakomybę". Pagrindinis šio įstatymo tikslas – reglamentuoti komercinių bankų veiklą, kad bankų sistema būtų stabili, patikima, efektyvi ir saugi.
Įgyvendinant bankų sistemos reformą Lietuvoje 1995 - 1996 m. įvyko bankų krizė: sutriko komerciniai atsiskaitymai, indėlininkai prarado savo santaupas, buvo iškeltos bankroto bylos, nukentėjo daug fizinių ir juridinių asmenų. Krizių priežasčių buvo daug. Viena iš jų buvo mažėjanti infliacija, kuri labai sumažino bankų kaip tarpininkų vaidmenį, o taip pat mažino maržą. Ši krizė tiesiogiai palietė apie 30 proc., o netiesiogiai iki 70 proc. ūkio subjektų.
Nors ir trumpa, bet dramatiška atkurtos nepriklausomos Lietuvos komercinių bankų istorija, akivaizdžiai patvirtina teiginį, kad bankus veikia įvairi rizika, o ypač išmatuojama rizika privalo būti kontroliuojama ir nuolat valdoma. Finansinių įstaigų stabili veikla įtakoja visos šalies rinkos funkcionavimą, todėl bankų finansinės būklės įvertinimas turi didelę reikšmę ne tik patiems bankams, akcininkams ir klientams, bet ir visai šalies monetarinei politikai.
Lietuvoje, kol kas neskiriamas ypatingas dėmesys bankų finansinės būklės nuolatiniam vertinimui. Tuo dažniausiai domisi tik pavieniai analitikai arba bankininkai, tačiau ši tema yra itin aktuali, kai bankai stambėja ir plečia savo veiklą, kai auga konkurencija tarp jau funkcionuojančių ir besikuriančių bankų Lietuvos finansinėje sistemoje.
Lietuvos centrinio banko valdyba išleido daug nutarimų, kuriuose reglamentuojami bankų priežiūros normatyvai ir privaloma tvarka, tačiau dar galima susidurti ir su tam tikromis problemomis: nėra vieningos, gerai parengtos, visapusiškos bankų finansinės būklės įvertinimo metodikos, neaiškus bankinės veiklos rodiklių interpretavimas.
Šiame darbe yra analizuojami AB bankas "Hansabankas" (tyrimo objektas) konsoliduoti finansinės būklės rezultatai. Siekiant plačiau išanalizuoti AB bankas "Hansabankas" paslaugas, atliksime dukterinės įmonės UAB "Hansa investicijų valdymas" paslaugų analizę.
Pagrindinis atlikto darbo tikslas – tiriamo objekto AB bankas "Hansabankas" finansinės būklės, ekonominės aplinkos poveikio ir teikiamų paslaugų įvertinimas (tyrimo tikslas).
Numatytam tyrimo tikslui pasiekti, buvo keliami šie uždaviniai (tyrimo uždaviniai):
atskleisti banko finansinės būklės vertinimo rodiklių grupes;
pateikti išsamias atlikto tyrimo išvadas;
suformuoti pasiūlymus AB bankas "Hansabankas" finansinei būklei gerinti.
Atliekant AB bankas "Hansabankas" finansinės būklės analizę buvo panaudoti įvairūs tyrimo būdai (tyrimo metodai):
stebėjimo;
duomenų sisteminimo ir apdorojimo;
duomenų palyginimo;
grafinio vaizdavimo;
horizontalioji;
santykinių dydžių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-06-20
DalykasBankininkystės kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis89 puslapiai 
Literatūros šaltiniai33
Dydis262.12 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banko 2001 2004 metu finansines bukles analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą