Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Bankai Lietuvoje (4)

Bankai Lietuvoje (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bankų raida Lietuvoje. Bankinės sistemos struktūra. Bankų turtas ir pinigai. Lietuvos centrinis bankas. Komerciniai bankai. Kredito unijos. Bankų sisteminis pažeidžiamumas. Bankinės paskolos šiandien. Išvados.

Ištrauka

Analizuojant bankininkystę šalyse, kurios dar neseniai gyveno komandinio ūkio sąlygomis, nuo pat pradžių reikia suvokti, kad finansų rinkos reformos čia prasidėjo iš esmės tuščioje erdvėje.
Palyginti su išsivysčiusiomis finansų rinkos šalimis, turinčiomis šimtmetines bankininkystės tradicijas, Lietuvoje bankininkystė dar labai jauna. Bankų priežiūra Lietuvoje taip pat dar naujas dalykas, nors tarpukario Lietuvos kredito įstaigų priežiūra buvo gana efektyvi. Tačiau Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo laikotarpiu nemažai bankų bankrutavo, viena iš bankų krizės priežasčių buvo silpna ir atsiliekanti nuo vykstančių procesų bankų priežiūra. Todėl šiuo metu Lietuvoje kuriama bankų priežiūros sistema, atitinkanti tarptautinę praktiką.
Bankas – specialus ekonominis institutas, kuris telkia laikinai laisvas lėšas, teikia kreditą, tarpininkauja atliekantiems piniginius atsiskaitymus, reguliuoja pinigų cirkuliaciją, leidžia apyvarton pinigus, vertybinius popierius, atlieka su jais susijusias operacijas bei kitas funkcijas. Tačiau šias funkcijas atlieka ne visi bankai. Tai priklauso nuo bankinės sistemos struktūros, todėl svarbus bankų skirstymas, kuris bus pateiktas mano darbe. Taip pat bus plačiau apžvelgti kelių rūšių bankai: centrinis bankas, komercinis bankas bei kredito unija. Pateikta trumpa apžvalga išryškins pagrindinius skirtumus, jų veiklos ypatumus.
Banko pelno maksimizavimas apima du etapus:
Būtina įtikinti žmones teikti bankams pinigus, atidarant indėlio sąskaitas.
Pelningiausio kredito suteikimo variantų paieška.
Todėl bankams labai svarbus klientų pasitikėjimas, kuris Lietuvoje yra gan mažas. Tam galėjo turėti įtakos jau minėtoji bankų krizė. Be to, gan nemažas bankų skaičius gali kelti didelių problemų dėl pasirinkimo galimybės. Vartotojui sunku išsirinkti jam tinkamiausią ir patikimiausią banką, kuris efektyviausiai patenkintų jo poreikius. Palūkanų norma svarbi tiek bankui, tiek banko klientui, todėl apie palūkanų normos svyravimus ir dabartinius jos rodiklius taip pat bus aptariama darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės referatas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis25.83 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankai Lietuvoje (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą