Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė>Bankų veikla Lietuvoje (5)

Bankų veikla Lietuvoje (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Įvadas. Bankų politika. Bankų istorija. Bankų architektūra. Lietuvos banko įsteigimas. Pinigai ir bankininkystė. Centriniai bankai. Komerciniai bankai. Šiuo metu Lietuvoje veiklą vykdo 9 Lietuvos banko licenciją turintys komerciniai bankai. Lietuvoje veikia ir 7 užsienio bankų filialai. Bankų veiklos saugumo reikšmė. Saugių bankų svarba šalies ekonomikai ir finansų sistemai. Pagrindinė susirūpinimo bankų saugumu priežastis – bankų krizės. Bankų valdymas (santrauka). Kredito įstaigų veiklos Lietuvoje 2010 metais audituoti rezultatai. Bankų metinių finansinių ataskaitų auditas. Bankų veikla. Pelningumas ir veiklos efektyvumas. Climbing the ladder. From Human Resource Assistant to Human Resource Specialist. Virtual Bank of Biz/ed (U.S. version). Round-up of banking cases. Debit card – maladministration – financial difficulties. Credit card – section 75 liability fobbed-off – inconvenience. Incorrect payment – change of position – distress. Žmonių pasitikėjimas bankais. Skundai apie bankus internetinėse platybėse (2010 metais). Pasitikėjimas ekonomikos analitikais. Dienų bankų veikla. Bankams peršama daugiau įsipareigojimų (straipsnis iš IQ žurnalo). Bankai iš lėto atveria pinigines (straipsnis iš IQ žurnalo). Naujas Lietuvos banko vadovas (straipsnis iš IQ žurnalo). Bankų politikos kilimas. Bankai praranda reitingus 2008 10 14. Specialisto komentaras. Bankams prikišti paslaugų įkainiai (Iq žurnalas). Lietuvos bankas pagerino BVP augimo prognozę. Lietuvos bankai pagerino prognozes. Santrauka. Išvados.

Ištrauka

Senovėje auksakaliams žmonės dažnai atnešdavo saugoti savo auksą. Su laiku auksakaliai pastebėjo, kad atnešama daugiau nei atsiimama, Todėl auksakaliams kilo mintis skolinti tą aukso likutį tiems, kam jo tuo metu reikia. Laikui bėgant toks aukso skolinimas kai kuriems auksakaliams tapo vieninteliu verslu. Jie apsiimdavo saugoti auksą už tam tikrą mokestį, o skolindavo jau už didesnį mokestį. Nuo tada, galima sakyti, prasidėjo bankininkystė (L.Ališauskas,V.Vaškelaitis1998).
Tai yra istorija. Dabar mes negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be bankų, jų veiklos, kurių paslaugomis vis dažniau naudojamės: mokame juose mokesčius, atidarome sąskaitas, laikome savo indėlius ir t.t. Bankas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Tačiau mums taip pat labai svarbu, kaip gyvuoja ta "mūsų gyvenimo dalis". Juk nuo jos priklauso ir mūsų indėlių, lėšų sąskaitos ir kt. likimas.
Nors postkomunistinėse valstybėse kuriamos naujos bankų sistemos atvėrė kelią į rinkos ekonomikos principais grindžiamą bankų sistemą, tačiau iškilo daugybė problemų: kokia turi būti šalies bankų sistema, kiek, kaip ir kas ją turi reguliuoti, kad būtų garantuotas jos stabilumas, saugumas ir t.t.
Bankai- tai finansinės institucijos, užtikrinančios mokestinius atsiskaitymus, priimančios depozitus, teikiančios paskolas. Jų pagrindinė užduotis yra suderinti skirtingus finansinių išteklių taupytojų ir skolos gavėjų reikalavimus bei pasiekti aukštesnį taupymo bei investavimo lygį.
Apskritai solidžios ir gerai išplėtotos bankų sistemos egzistavimas garantuoja didelių ir mažų santaupų saugumą, sudaro salygas saugiai ir greitai apmokėti net ir dideliu atstumu ir taip palengvina visų rūšių finansines operacijas. Todėl solidi ir efektyvi bankų sistema pačiu savo buvimu skatina taupyti ir racionaliai vartoti. Efektyvus finansų sistemos funkcionavimas yra šalies gerovės pagrindas, jo stabilumo bei patikimumo rodiklis.
Šiame kursiniame darbe sieksiu atsakyti į tokius pagrindinius klausimus: bankų raida Lietuvoje iki privatizavimo ir po privatizavimo; bankų vieta ir reikšmė šalies ekonomikoje; šiuolaikinės bankų sistemos funkcionavimo dėsningumai ir tendencijos; kas ir kaip reguliuoja bei kontroliuoja bankų sistemą.
Tyrimo objektas – Lietuvos bankai.
Darbo tikslas – pirminis šio darbo tikslas remiantis autorių išstudijuotais ir išaiškintais šaltiniais bei atliktais teoriniais tyrimais išanalizuoti bankų veiklą Lietuvoje. Antriniai tikslai – išnagrinėti pagrindinius Lietuvos bankų vystymosi etapus, ištirti veiksnius, turėjusius įtakos bankų plėtrai, atskleisti svarbiausius bankų veiklos trūkumus, išryškinti jų sprendimo prioritetus.
Uždaviniai:
• Išanalizuoti bankų raidą iki ir po privatizavimo;
• Nustatyti kokia vietą ir reikšmę bankai užima šalies ekonomikoje;
• Atskleisti bankų kūrimo , kiekybinio augimo ir plėtros tendencijas;
• Išnagridėti šių dienų bankų veiklą;
• Siūlymai, kaip pagerinti bankų veiklą.

Tyrimo metodika. Rašant kursinį darbą "Bankų veikla Lietuvoje" naudota mokslinės literatūros analizė. Užsibrėžtam tikslui įgyvendinti , - rašydama darbą apie bankus, formuluodama pagrindinius tikslus ir uždavinius, stengiausi aprėpti kuo daugiau šaltinių, išnagrinėti ir pritaikyti įvairių duomenų šaltinius. Darbe išnagrinėti ir panaudoti šie teoriniai ir praktiniai duomenų šaltiniai:
Autorių literatūros šaltinių analizė;
Straipsniai, tiesiogiai susiję su analizuojama tema;
Užsienio literatūtos metodika;
Konspektai ( ekonomikos dėst. Lekt. R.Liukaitis)

Gauti rezultatai. Kursinio darbo pasiekti rezultatai:
Parodė bankų vietą Lietuvos ekonominio savarankiškumo koncepcijoje;
Chronologiškai atkuriamos šiuolaikinės bankininkystės ištakos, analizuojamos atskirų etapų raidos ypatybės bei iškilusios problemos;
Šis atliktas kursinis darbas leido pagilinti žinias apie Lietuvos bankus,jų reikšmę šalies ekonomikoje iškelti naujų ir konkrečių klausimų, į kuriuos radau atsakymus konkrečiuose straipsniuose, kuriuos nagrinėjau.
Galiausiai, paskutinį įvado sakinį norėčiau parašyti tokį, kokį parašė L. Šadžius savo veikale, esą atlikus darbą, lieka pasakyti: Feci, quod potui, faciant meliora potente – Padariau, ka galėjau, kas galiu, tepadaro geriau (2005,19p.) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBankininkystės konspektas
KategorijaFinansai >  Bankininkystė
TipasKonspektai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis1.26 MB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Kristina Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku veikla Lietuvoje (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 50 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Kristina Kalašinskaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą